Teraz jest So, 11 maja 2024, 08:15

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 1 wrz 2022, 11:16 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 14.11.2021
Posty: 177
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
no serio sie już łapie wszystkiego
ja już na serio myśle ze to to powoduje błąd i aktywacje alarmu
bo nie widzę innej możliwosci na dzisiaj
odepnę to i zobacze co dalej sie bedzie dziać

_________________
------------------------------------------------
Jak coś jest dobre...to jest dobre
:wink:
------------------------------------------------


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 wrz 2022, 11:33 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ten micro switch jest chyba od tyłu zamka, nie wiem czy go widać od przodu, kojarzę że nie jest łatwo dostępny, w sensie jest sprytnie ukryty.
Od przodu go nie widać, a żeby się do niego dostać to trzeba wyjąć cały zamek, dwie makretni M10 chyba.

Czujnik w kabinie napewno jest i wykrywa ruch, zgadza się, ale również ciśnienie i/lub wstrząs..., nie pamiętam dokładnie.

Na schemacie w tym miejscu to kojarzę że są ale wyjścia przewodów od wewnątrz od brzęczyka czujników parkowania.
Napeewno żadnego klaksonu na zewnątrz pod zderzakiem nie było w mojej GH a miałem Exclusive Plus.
Oczywiście nie zaprzeczam że jest inaczej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 wrz 2022, 21:15 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 453
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
19lisu75 napisz może do ASO z pytaniem czy twoje auto na podstawie VIN jest wyposażone w fabryczny alarm

-- Dodano: 1 września 2022, o 22:15 --

Patrzą na schematy elektryczne, to w okolice lusterka wstecznego dochodzi do czujnika cztero-pinowa wtyczka 0940-09 z trzema przewodami, do syreny z tyłu trzy-pinowa wtyczka 0940-10 z trzema przewodami. Ponadto wtyczka 0940-01F przy BCM ma przewód jasno-zielony do czujnika oraz biały do syreny. Najprościej chyba sprawdzić obecność syreny odchylając nadkole lub po zasymulowaniu włamania i posłuchać czy syrena jest pod maską czy z tyłu przy zderzaku. Jeśli pod maską to prawie na pewno nie jest to alarm fabryczny.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 wrz 2022, 15:25 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Kiedyś zdejmowałem tylny zderzak żeby zająć się tylną belką...
Więc żadnej syreny tam nie było (nie miałem), i ciężko byłoby ja tam zmieścić bo jest bardzo ciasno. Obrazek
Jedyny przewód był do czujników parkowania.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 2 wrz 2022, 16:23 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2658
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ale syrenka będzie od wewnętrznej strony raczej, moim zdaniem.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 wrz 2022, 20:22 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Maciek, możliwe ale przejrzałem swoją Mazdę prawie z każdej strony i z tyłu nic nie widziałem aby wskazać palcem ze jest tam jakąś dodatkowa syrena od alarmu.
Pod spodem jest tłumik i osłona termiczna gdzie jak wiemy miejsca jest jeszcze mniej.
Schemat coś tam wskazuje owszem, ale to nie zgadza się akurat z moim autem.
Na potwierdzenie schematu lepsze byłoby jakieś foto, jednoznacznie wskazujące że jest tam gdzieś dodatkowa syrena od alarmu fabrycznego.
Albo.., od strony nadkola pod matą gdzieś na górze..
Trzeba sprawdzić fotki od konserwacji podwozia w GH


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 kwi 2024, 19:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 02.04.2024
Posty: 1
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam wszystkich.
Ja dodam cos od siebie jako nowy na tym forum. Borykalem sie z problemem alarmu jakis czas ale zawsze odkladalem to na pozniej. Kazdy wniosl do tematu troche prawdy ktora sam potwierdzilem szukajac problemu - czyli biala wtyczka przy bezpiecznikach, mikrostyk zamka maski, tzw krancowki w drzwiach oraz stary/slaby akumulator.
Ale jak ktos pisal i powtarzal najwazniejsza rzecza do wykrycia problemu jest diagnostyka komputerem i sprawdzenie co powoduje wlaczenie alarmu. W moim przypadku mialem w historii zapisane kilkakrotnie otwarte drzwi lewe tylne i prawe przednie - czyli tzw krancowki. Oczywiscie drzwi byly zawsze zamkniete i problem w 90 procentach pojawial sie w cieple dni.
Postanowilem zabrac sie za owe zamki i jako ze nie lubie wyrzucac pieniedzy w bloto a naprawiac i szukac problemu tak wymontowalem zamki: lewy tylny i prawy przedni.
Nie jest to duzy problem jesli sie ktos zastanawia.
Jak pisalem wczesniej tzw krancowki, nie byl to przypadek poniewaz wszystko znajduje sie w zamku drzwi i nie ma tam tez zadnych mikrostykow tylko proste sciezki i blaszki slizgajace sie po nich.
ZAZNACZAM ze u mnie problemem byly zabrudzone blaszki slizgajace sie po plytce ze sciezkami ktora tez zamiast na trzech zgrzewach trzymala sie na dwoch - jeden poscil i nie bylo zawsze dobrego styku.
Najwieksza trudnoscia dla mnie bylo rozklejenie zamka zeby go nie zniszczyc i wlasciwe poskladanie zeby wszystko dzialalo tak jak trzeba.
Poskladalem i odpukac trzy miesiace spokoju - jesli ktos ma pytania chetnie odpowiem
Zaznacze ze posiadam alarm oryginalny nie dokladany z syrena w bagazniku po prawej stronie za tapicerka - sterowany przez modul BCM na lewym slupku przy malej skrzynce bezpiecznikow obok nog kierowcy.
Pozdrawiam i owocnego szukania problemu. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.