Teraz jest Pn, 29 kwi 2024, 17:44

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 38  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 29 gru 2015, 00:18 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Czy ktoś miał doświadczenia ze sklepem http://oponowo.eu?

Ceny są jakieś śmiesznie niskie, brak możliwości wysyłki za pobraniem, bo, jak piszą, "Właściciel platformy oponowo.eu nie realizuje wysyłek pobraniowych ze względu na coraz częstsze nierozliczanie się kurierów z pieniędzy otrzymanych od klientów"... trochę dziwne, bo znalazłem ich wpis w KRS pod nazwą "Roso Group sp. z o.o." gdzie można wyczytać m.in., że firma została wpisana do KRS miesiąc temu, kapitał zakładowy to 5000 zł...

więcej tutaj: https://aleo.com/pl/firma/roso-group-sp-z-oo-tychy

podejrzana sprawa, ale np. Uniroyale Rainsport3 235/45R18 mają za 440 zł podczas gdy na oponeo wiszą za ponad 530...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 gru 2015, 18:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.12.2015
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
witam.czeka mnie wymiana opon przod do mazdy gh 205/60r16.jaka marke polecicie ? ten sam rozmiar ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 sty 2016, 08:07 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Matty, skoro nikt nie odpisuje to ja osobiście mogę polecić Kumho. Właśnie kupiłem komplet 18" na lato. Kupiłem je z poprzednim autem i mam porównanie do wielu marek premium. Myślę, że to chyba najlepsza oferta na rynku jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Ludzie trochę narzekają na scieralność ale krążą też opinie że np. Toyo potrafią 2x szybciej zniknąć ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 sty 2016, 16:37 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 13.01.2016
Posty: 8
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Witam wszystkich Mazdziarzy :)

Ja u siebie mam na lato i zime Continentale (chyba 215/45/R17)- pozniej wrzuce dokladne paramarty.
Polecam je bo dobrze trzymaja sie drogi i trwalosc jest w normie i wygrywaja w testach np:
http://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/91858/continental-contisportcontact-5-review

Na zimowkach jezdze 3 sezony w sumie ok 15-20k mil i maja jeszcze 4.5mm bieznika (zimowki leca szybciej niz polsce bo w UK zimy sa znacznie cieplejsze).
Letnie mam 2 lata przebieg podobny 15-20k mil - ilosc bieznika sprawdze i opisze ale napewno jest wiecej niz w zimowkach.

Poprzednie letnie mialem Hankook Ventus Prime 2 i zmienilem bo przy mokrej nawierzchni czesto auto zamiast jechac stalo i mielilo kolkami. Moze poprostu byly stare, choc bieznika jeszcze sporo mialy.

Co do ceny to tez wyglada to ok bo ok 90£ za szt z zalozeniem - to moim zdaniem dobra cena.

_________________
PRZYDATNE KSIAZKI SERWISOWE DO NASZYCH MAZD:
https://www.dropbox.com/s/yzcl6hyexvfgeen/mazda%206%20USEFUL%20BOOKS.zip?dl=0


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 00:02 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Jeździł ktoś może na oponach Ovation (obawiam się, że raczej nie)
Są to chińskie opony, ale Kumho przecież też.
Poczytałem sporo opinii o Ovationach i wypadają b. dobrze. Porównywalnie do Kumho KH17.
Opinie mają na poziomie 5,0. Podobnie jak np Bridgestony z tym, że te drugie mają kilka razy więcej opinii...
Zastanawiam się czy nie lepiej wydać 1k na nowe niż kilkuletnie używki.
Chociaż za jakieś Pirelli czy Dunlopy trzeba dać ok 1,2k za takie, żeby miały min. 7mm i nie starsze niż 3-4 lata. I nie wiem czy jest sens.
Jeszcze za 900zł można skompetować Kumho KH17 z 2013r z bieżnikiem 7,0-7,2mm
Doradźcie coś...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 00:31 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 24.05.2013
Posty: 96
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Kumho sa koreanskie a nie chinskie.
A jak z glosnoscia?

_________________
A co to ja krowa jestem? Żeby tu roślinność spożywać? F.Kiepski


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 00:32 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Kumho produkują w Korei, Chinach i Wietnamie.

O które pytasz? Ovationy mają 71dB chyba


Ostatnio edytowano Pn, 1 lut 2016, 00:38 przez rafalski, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 00:47 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 24.05.2013
Posty: 96
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Popatrzylbyn na glosnosc takich opon,
Ja np kupilem taiwanskie federale, wszystko fajnie ladnie i opony bardzo zywotne i firma federal z tego co pamietsm robi opony na licencji bridgestona i jak jezdze po miescie jest ok ale jak wyjechalem w trase to masakra, glosne strasznie. Wiec do naszych gh raczej ciche oponki np 69db i miekkie

-- Dodano: Mon, 1 Feb 2016, 00:41 --

69db napisalem do rozmiaru 225/45/18 bo jak mniejsze to mozna cos cichszego znalezc

-- Dodano: Mon, 1 Feb 2016, 00:47 --

To ze kumho produkuja w chinach nie znaczy ze sa chinskie.

_________________
A co to ja krowa jestem? Żeby tu roślinność spożywać? F.Kiepski


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 10:08 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Co do głośności to na zimę mam Michelin X-Ace i na niektórych nawierzchniach są tak głośne, że nie wiem. Poza tym jak popada deszcz i jest 5-10 stopni na plusie to się jeździ na nich jak po lodzie. A niestety zimy u nas ostatnio często właśnie tak wyglądają. Także nie wszystkie markowe opony są takie dobre.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 10:22 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 24.05.2013
Posty: 96
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Zgadzam sie i ktos wspominal co michelinek ze one dobre sa na testach a w zyciu codziennym gorzej wypadaja.Na forum czesto polecane i mozliwe ze sam sie skusze to goodyear efficientgrip performane bo sa ciche i miekkie no ale ty chciales cos tanszego. Budzetowych marek jest tyle ze masakra, ja nawet na argentynskich jezdzilem ale niestety oviationow nie mialem :(

_________________
A co to ja krowa jestem? Żeby tu roślinność spożywać? F.Kiepski


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 10:28 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Ja kupilem Kumho i mam "made in Korea" ale maja fabryki w roznych krajach - jesli sprzedawca nie okresla pochodzenia to jest loteria (w sensie Chiny czy nie). W poprzednim aucie moje Kumho byly o wiele bardziej ciche niz Pirelli P6000 (co to byla za koszmarna opona, niebezpieczna wrecz, a przy 60 km/h halas byl taki, ze zamykalem okna). Poczytaj opinie na Oponeo odnosnie wybranego modelu najlepiej bo firma firma, ale model ma tutaj kluczowe znaczenie. Ogolnie jest tez takie forum amerykanskie (moze ktos kojarzy adres, bo jestem w pracy) gdzie oceniaja gumy i odnosnie mojego modelu (KU39 235/45R18 98Y XL) to ludzie pakuja je do nowych BMW 7 czy Audi A6 i sobie chwala. Czasem klasa premium ma wpadki niewybaczalne, wiec uwazam, ze opona klasy sredniej jesli nie jezdzisz wyczynowo jest jak najbardziej wskazana.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 10:45 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 24.05.2013
Posty: 96
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Nie balbym ze cos jest chinskie. Nie mowimy o chinskich "zing zangach" ktore moga byc podejrzane ale markowe tylko wyprodukowane w chinach. Wiekszosc firmowej elektroniki jest z chin w tym tak kochane ajfoniki i jakos jest ok. Jak jakis model markowej opony jest slaby to bedzie slaby niewazne gdzie wyprodukowany.

_________________
A co to ja krowa jestem? Żeby tu roślinność spożywać? F.Kiepski


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 12:49 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Miałem to samo pisać właśnie o sprzęcie chińskim. Samsung tez składany w Chinach i wiele innych pewnie też. Ovationy wlansie na Oponeo mają b. dobre opinie.
Chciałbym, żebyście się wypowiedzieli może nie konkretnie o Ovationach co w ogóle o chińskich oponach...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 13:06 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 24.05.2013
Posty: 96
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Z tymi opiniami na stronach to roznie bywa bo to zalezy kto jezdzil i czy sie zna i czym jezdzil poprzednio. Pamietam jak kupowalem monitor do kompa i jedna opinia ze plusy ze dobre kolory a kolejna opinia ze minusem sa slabe kolory!!!

_________________
A co to ja krowa jestem? Żeby tu roślinność spożywać? F.Kiepski


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 21:46 
Bywalec
Offline
Od: 13.09.2014
Posty: 297
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Mam i w 100% polecam miękkość,głośność,komfort 10/10-Goodyear Efficientgrip Performance najlepsze opony jakie miałem.Tylko ich cena ehh nie takie tanie ale cóż.
Na zime mam Michelin Alpin i wydaje mi sie ze na Goodyearach letnich jest lepszy komfort
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lut 2016, 22:13 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Cena za 2szt używane z 2013r w tym jedna naprawiana po gwoździu to... 700zł... Nowe to prawie 3k


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lut 2016, 08:53 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 28.03.2015
Posty: 526
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: lubelski
ja od siebie polecam rewelacyjne opony Nexen N8000


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lut 2016, 09:48 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Napisz coś więcej o nich...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lut 2016, 10:08 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 24.05.2013
Posty: 96
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Panowie a porownanie opon goodyear efficientgrip performance i goodyear eagle f1 assymetric 3? Te drugie niby cichsze bo 68db. Ktos mial?

_________________
A co to ja krowa jestem? Żeby tu roślinność spożywać? F.Kiepski


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lut 2016, 11:04 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 28.03.2015
Posty: 526
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: lubelski
tanie , parametrach coś jak Continental , Michellin GoodYear, Dunlop
Jeździłem na Oponach Cnoti Contact Sport, Dunlop Sport i Nexenach N8000 powiem szczerze nie widze rożnicy trakacja w 100% na każdej nawierzchni..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 lut 2016, 20:50 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 24.05.2013
Posty: 96
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
hejas
bede upierdliwy I zapytam jeszcze raz :)
juz goodyear efiigrip performance byly w koszyku ale dalem sobie na wstrzymanie I poczytalem troche opinii nie tylko na stronach sklepow z oponami, wielu ludzi narzeka ze jazda na nich to jak na galarecie. Ok pewnie miekkie to I wsumie dobre dla mojej madzi by bylo.
Ale moze dobre tez sa te goodyear eagle f1 assymetric 2? I maja wieksza ochrone felgi? Bo znalazlem taniej niz za effigrip.
co sadzicie? mial ktos te f1?

_________________
A co to ja krowa jestem? Żeby tu roślinność spożywać? F.Kiepski


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 lut 2016, 08:01 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2366
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Na oponie 225/45 raczej nie będzie galarety (nie mam takich odczuć, jestem po dwóch sezonach z EFGP na tylnej osi), nie jest to aż taki balon. Może opinie dotyczyły innych rozmiarów ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 lut 2016, 13:36 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 24.05.2013
Posty: 96
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Dzieki chmooreck
Wlasnie moze mowili o innych rozmiarach.
Ale korci mnie ten eagle f1.

_________________
A co to ja krowa jestem? Żeby tu roślinność spożywać? F.Kiepski


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 14:54 
Bywalec
Offline
Od: 13.09.2014
Posty: 297
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
ymcamazda napisał(a):
hejas
bede upierdliwy I zapytam jeszcze raz :)
juz goodyear efiigrip performance byly w koszyku ale dalem sobie na wstrzymanie I poczytalem troche opinii nie tylko na stronach sklepow z oponami, wielu ludzi narzeka ze jazda na nich to jak na galarecie. Ok pewnie miekkie to I wsumie dobre dla mojej madzi by bylo.
Ale moze dobre tez sa te goodyear eagle f1 assymetric 2? I maja wieksza ochrone felgi? Bo znalazlem taniej niz za effigrip.
co sadzicie? mial ktos te f1?

Mam 215/50/17 i jest super :) pewne trzymanie,miekko i komfortowe(zadnego odczucia galarety)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 15:13 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 24.05.2013
Posty: 96
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Dzieki Dasior.
Ale....hehe...kupilem goodyear eagle f1 :)
Wybralem je z kilku powodow: te eagle f1 maja chyba wieksza ochrone felgi i patrzac na fotki przez to wygladaja lepiej i moze wygladaje na szersze niz sa w rzeczywistisci :cool:
Kolejna rzecz to cena, poprostu byla mozliwosc kupienia wersji demonstracyjnej, mowia ze byly zakladane i zdejmowane i ze pare metrow mogly przejechac. Co do moich ktore juz przyszly to naprawde musialo to byc kilka metrow bo jak nowe. Decybele maja takie same jak eficientgrip performance.
Zobaczymy, mam nadzieje ze nie bede zalowal ze was nie posluchalem.
A nawet jak bede to i tak wam sie nie przyznam <hahaha>

_________________
A co to ja krowa jestem? Żeby tu roślinność spożywać? F.Kiepski


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 lut 2016, 13:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.02.2016
Posty: 1
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Witam wszystkich, to mój 1wszy post na stronie tego forum.

Przeczytałem większość dyskusji o oponach w tym wątku. Przejrzałem też różne opony w sklepach internetowych z oponami.
Wnioski - ciężko dobrać odpowiednie opony bo im więcej czyta się opinii ludzi polecających/niepolecających dany model opony to wychodzi, że najlepiej w ogóle nie kupować opon ;-) można zwariować!
Moja Mazda do tej pory jeździła na Pirelli P Zero 215/45/R17 (letnie). Niestety były/są głośne.... choć wygląd i właściwości jezdne są ok.
Jak wcześniej pisaliście do naszych Mazd obojętnie o jaki rocznik chodzi oprócz parametrów opony jezdnych musimy zwracać uwagę na głośność opony.
Interesowały mnie opony za cenę około +- 400zł/szt. Więcej płacić za oponę uważam, że to czyste zdzierstwo jest :-)
Czytając różne fora opon też doszedłem do wniosku, że ciche opony należy wybrać tak jak kolega wyżej napisał między:
Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 2 215/45 R17
Obrazek
a
Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 215/45 R17
Obrazek

Obie opony bardzo ciche 69db podczas gdy inne opony innych firm mają z reguły 72-73db (doczytałem się gdzieś, że 3db to spadek dźwięku znacząco zauważalny dla ucha człowieka).

Z cichych opon zastanawiałem się jeszcze nad Dunlop Sport Maxx RT - jeszcze cichsze od tych obu Goodyear'ów 68db ale za to wszyscy skarżą się, że ich ścieralność jest masakryczna i po 2 sezonach opony nadają się tylko na śmietnik bo bieżnik starł się prawie do zera. Masakra, więc Dunlopy odpadły.

Wracając do tych dwóch GoodYear'ów nad którymi się zastanawiam:
EAGLE F1 mają gorszą klasę wpływającą na zużycie paliwa i opory przy toczeniu (klasa E) i klasa A jeśli chodzi o drogę hamowania.
PERFORMANCE mają bardzo dobre osiągi zużycie paliwa paliwa i oporu toczenia (klasa B) i klasa A jeśli chodzi o drogę hamowania.

EFFICIENTGRIP Performance wydają się lepsze od EAGLE F1 Asymmetric 2 jeśli chodzi o klasy parametrów bo głośność mają obie tę samą niską.
Cena obu modeli jest podobna około 4 stów.
Jednak... tak jak kolega wyżej zdecydował się na EAGLE F1 Asymmetric 2 tak ja również się prawdopodobnie na nie zdecyduję gdyż po przeczytaniu opinii, ludzie narzekają bardzo na wygląd i prezencję EFFICIENTGRIP Performance..... podobno ( i nie jest to jedna ani pięć opinii) mają bardzo mało atrakcyjny wygląd i wyglądają jak balon robiąc wrażenie jakby samochód miał kapcia na oponie.
Natomiast jeśli chodzi o EAGLE F1 bardzo dużo jest opinii chwalących wygląd. A nie ukrywam, że oprócz klasy ścieralności, oporów toczenia itd jest dla mnie bardzo ważna też prezencja opony. Stąd raczej zdecyduje się na model EAGLE F1 mimo że może mi trochę więcej palić auto chociaż niesądzę abym częściej przez to bywał na stacji na tankowaniu :-)

Żeby nie było przeglądałem też inne marki Pirelli, Continenntal, Bridgestone i w tej cenie, z 69 db jeśli chodzi o chałas oraz z wysokimi klasami parametrów nie znalazłem innych opon. Jeśli ktoś z Was znajdzie inne godne polecenia opony z lepszymi paramterami za około 400zł to bardzo proszę o propozycje wraz z lekkim merytorycznym uzasadnieniem, tylko nie takim typu np "Nie polecam Nokianów bo Tacie mojego kolegi szybko się ścierały".

Jak na 1 post się rozpisałem sporo - mam nadzieję, że komuś się przyda moja analiza ;-) Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 lut 2016, 00:15 
Bywalec
Offline
Od: 07.12.2015
Posty: 344
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
ZBANOWANY!
Ja napisze cos od siebie. Mam porownanie nokianow zline i contopremium 5. Obydwa zestawy byly nowe.
Po pierwsze, sprawa wytrzymalosci. Conti sa bardzo mieciutkie i wykonane z gorszej jakosci mieszanki. Szybciej sie zuzywaja.
Nokiany sa pod tym wzgledem duzo lepsze. Mieszanka uzyta do produkcji wydaje sie pelniejsza.
Cisza - pod tym wzgledem minimalnie wygrywa conti. W sumie to zalezy od wielu czynnikow, ale na ucho, to minimalnie mniejszy szum wyczuwalny byl na conti, zas na nokianach opor toczenia jakby mniejszy..
Trzecia kwestia, to aquaplaning. Tutaj bez porownania na plus dla nokian. Samochod zachowuje sie pewniej, nie traci trakcji, nawet przy wiekszej predkosci. Na conti potrafilo slizgnac, nawet mocno.
Spalanie porownywalne.
W tym roku znow Nokiany. Nowki sztuki juz leza 2 dni u mnie.

Pozdro =P


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 lut 2016, 22:49 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 24.05.2013
Posty: 96
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Nokiany dobre opony ( i drogie hehe ) ale moj rozmiar 225/45/r18 bardzo glosne, 72 db to jednak wg mnie za duzo do mazdy GH w porownaniu do chyba 68/69db goodyear effigrip i eagle 1.
Eagle 1 wyglada o wiele lepiej niz effigrip ale przez to fajny wyglad pewnie jest twardsza a co z tym idzie mniejszy komfort. No ale cos za cos!

-- Dodano: Sun, 14 Feb 2016, 22:49 --

khad napisał(a):
Czy ktoś miał doświadczenia ze sklepem http://oponowo.eu?

w takim przypadku jesli sa jakies "ale" to chyba najlepiej zaplacic karta kredytowa a nie debetowa.
Jak usluga nie zostanie wykonana to cofa sie tranzakcje I bank sie martwi oszustwem a nie wlasciciel karty bo tak naprawde placac kredytowka to bank placi a nie klient!

_________________
A co to ja krowa jestem? Żeby tu roślinność spożywać? F.Kiepski


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 lut 2016, 15:02 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 25.03.2015
Posty: 631
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Jakie wybrać, ma ktoś doświadczenie z tymi oponami?
Obrazek

Co myślicie o technologii run flat w oponach?
Więcej problemów z tym czy korzyści?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 lut 2016, 15:29 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 826
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Rafał trochę już było pisane o run flat-ach, musisz poszukać, ogólnie każdy zostaje raczej przy zwykłych.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 38  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.