Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:45

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 111  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 16 sty 2017, 18:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.01.2017
Posty: 8
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To mój pierwszy post tutaj i niestety w tym wątku. Moja 6 została ukradziona na początku stycznia w Warszawie, wersja przed FL i bez żadnych dodatkowych systemów zabezpieczeń. Samochód został zaparkowany na godzinę i po powrocie już go nie było. Teraz przeprawy z firmą leasingującą i ubezpieczycielem.

Mimo to postanowiłem zaryzykować i planuję zamówić wersję z 2017. I stwierdziłem, że tym razem chciałbym trochę się lepiej "zabezpieczyć", szczególnie po tym co przeczytałem w tym wątku że nowe immobilizery są już najprawdopodobniej złamane. Mam możliwość wzięcia GAPu 100 zł miesięcznie, ale on nierozwiązuje przede wszystkim problemu tego co jest w środku samochodu. Szczególnie że w najbliższym czasie będę musiał zaopatrzyć samochód w "zestaw do wożenia bliźniaków". Myślałem trochę nad systemem Gantrack, ale to już wychodzi kolejne jakieś 150 zł miesięcznie i kwestia łączenia tego z GAPem to już spora kwota się robi. Poza tym znalazłem taką Mazdę odnalezioną po 2 godzinach (http://www.wykop.pl/ramka/3166921/odnaleziono-mazde-6-warszawa-bialoleka/ i nie wiem czy chciałbym taką odzyskać. A może jednak zamontować jakiś dodatkowy immobilizer? Czy znacie może jakiś zaufany serwis, który byłby w stanie polecić i zamontować jakiś dobry immobilizer? Najlepiej w Warszawie. A może macie jakieś inne propozycje? No chyba że jedynym wyjściem jest kupno jakiegoś koreańskiego samochodu, którego nikt nie będzie chciał ukraść. :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 sty 2017, 18:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
konrado Zobacz poprzedni post przed twoim. Najlepsze zabezpieczenie to takie, którego się nie spodziewa złodziej... Dlatego weż zamontuj jakieś mniej popularne zabezpieczenie poradź się ekspertów i nikomu nie zdradzaj co masz...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 sty 2017, 19:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.01.2017
Posty: 8
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki szuki za radę, problem jest tylko taki - jak i gdzie takich ekspertów znaleźć? Masz może jakieś namiary?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 sty 2017, 19:35 
Offline
Myślę, że zamontuj jakikolwiek immo bezprzewodowy inny niż to co oferuje ASO, a przynajmniej z montażem wg instrukcji globalnej innej niż dla wszystkich ASO. Ja to co sam wybrałem montowałem w ASO. Elementy systemu to co mają robić wybrałem sam i to gdzie mają być schowane także wybierałem indywidualnie.
Kolejną opcją jest Zeder - blokada mechaniczna kierownicy. Dość upierdliwy, bo zamontowany trochę za nisko (ogranicza to budowa kolum,ny kierownicy Mazdy 6) i dość nieporęcznie się go "aplikuje". Ale taka mechaniczna blokada swoje zrobi jak przyjdzie co do czego.. :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 sty 2017, 20:03 
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.10.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
konrado: http://www.darcar.pl/kontakt.html
Ktoś go kiedyś polecił tu na forum, ja również polecam - facet pracuje sam, widać że zna się na tym co montuje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 sty 2017, 21:33 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 14.01.2017
Posty: 95
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Nie wiem czy było.. jeżeli tak, to sorry za powtórke :)
u mnie w firmie auta, a w zasadzie poszczególne części dodatkowo zabezpieczamy mało znanym:

http://www.dnaprogram.pl/dna-program-auto/

w zasadzie leasing to wymusił, ale doszedłem przy którymś z rzędu aucie, że każde zabezpieczenie dodatkowe jest dobre, jeżeli ma dać złodziejowi do myślenia.
Ci idący z duchem czasu raczej już wiedzą, że mała naklejka "dna program" oznacza mniej więcej tyle, że nie opchnie znakowanych części, choć dla chcącego nic trudnego zapewne.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 sty 2017, 23:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.01.2017
Posty: 8
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki za rady, na pewno z czegoś skorzystam. Dzisiaj byłem w salonie Mazdy i dostałem "potwierdzenie", że immobilizer Omega został niestety już rozpracowany.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 00:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.01.2017
Posty: 2
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
A wybór immobiliser meta albo dog ma jakikolwiek sens ? (skoro omega już nie jest zabezpieczeniem)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 12:52 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 51
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Wczoraj moja mazda odjechała w nieznanym mi kierunku, czyli mówiąc szybko: zarejestrowałem kradzież.

Pozdrowienia


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 13:00 
Offline
W jakiej dzielnicy Warszawy ?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 14:53 
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.10.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
napisz coś więcej jak możesz - w nocy czy w dzień ? z ulicy ? miałeś coś dodatkowo zamontowane ? chodzi o jakieś zabezpieczenie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 19:10 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 14.01.2017
Posty: 95
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
patronx napisał(a):
Wczoraj moja mazda odjechała w nieznanym mi kierunku, czyli mówiąc szybko: zarejestrowałem kradzież.

Pozdrowienia


Wyrazy współczucia. Oby ubezpieczenie się wywiązało tylko szybko, a najlepiej, żeby odnalazła się jeszcze dziś.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 20:06 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 14.12.2015
Posty: 212
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: warmińsko-mazurski
patronx - współczuję.
qfa toż plaga jakiej jeszcze nie było :|


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 21:03 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Raczej popyt na tanie części nie maleje...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 sty 2017, 11:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Dzień dobry, jestem na forum pierwszy raz i tylko dlatego postanowiłem w końcu coś napisać, bo... bardzo lubię swoje auto. Zresztą lubię wszystkie mazdy :) Nie mam m6. Do listopada miałem m3. Miałem, bo pewnej nocy zniknęła... Kolejny miał być inny samochód, ale nie jest. Rozsądek... odłożyłem na bok (na razie). Jest kolejna m3... Ta wcześniejsza w momencie zakupu (niewiele ponad rok temu), jak twierdził dealer miała ponoć wystarczające zabezpieczenia antykradzieżowe (miała alarm meta, podobno wtedy nic więcej do m3 nie oferowali)... Potem o żadnych akcjach i możliwościach związanych z dołożeniem czegoś extra nie byłem informowany, ale cóż... Teraz chciałbym się cieszyć nowym autem, aż do momentu kiedy to ja będę chciał się w normalny sposób z nim rozstać. Ale jak słyszę, że kolejna mazda komuś zniknęła (współczuję), że omega została rozpracowana (mam omege, mam bearlocka i jeszcze coś x 2) to mnie trafia. Wiem, bo przekonałem się osobiście, że np. policja próbuje sprawdzać/pilnować naszych samochodów - kiedyś miałem przygodę - myślałem, że złodziej sobie chodzi koło mojego auta (przy okazji na tym samym parkingu obserwował też hondy), kiedy jednak wraz z wezwanym patrolem podszedłem do gościa, to okazało się, że to tajniak. Mimo tego, Panie i Panowie - może by tak zalać jakimiś listami centralę mazdy z informacją, co dzieje się z naszymi pięknymi autami u nas w kraju, w Warszawie, na Śląsku. Może jakoś wspólnie uda się powstrzymać ten haniebny proceder? Może jakaś wspólna zorganizowana akcja przyniesie jakiś skutek? Chciałbym przestać się bać o kradzież samochodu, czego również życzę pozostałym użytkownikom forum. Coś robimy?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 14:17 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 51
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Rozwinę temat, bo pewnie wiele osób jest z warszawy. Auto miałem prawie 3 lata (za 4 dni kończył mi się Gap !!!, ktoś uwierzy?!) Prawdopodobnie więc pełna zwrot faktury, żal jednak fotelika dla dziecka i wózka, oraz przeglądu z poprzedniego tygodnia i pełnego baku z poprzedniego dnia ;(( . Mazdę zaparkowałem przy metrze marymont o 09:00-18:00, na ul. Braci Załuskich. Często tu parkuję, chociaż w ostatnim tygodniu auto miała żona, jak twierdzi policja, musieli mnie namierzyć (ogromna ulga, że jest gap - na minus co w środku było). Teraz jestem przed zakupem nwego auta. Mazda jest dalej w głowie. Stwierdzam jednak, że mazda strzela sobie w stopę takim zachowaniem. Oczywiście oferowali pokrycie 50% dodatkowego zabezpieczenia, ale zrezygnowałem, nie po to mam gapa. Nie dość, że musiałbym wydać na zabezpieczenie, w pzu wzrosło mi by ubezpieczenie o ok. 1500-2000zł, podobno właśnie z powodu kradzieży. Jeśli mazda tego nie uszczeli to trzeba będzie wybierać marki mniej chodliwe.
Tego samego dnia agent PZU stwierdził, że w wawie nie ma dnia, żeby nie odjechała mazda, toyota honda :) Generalnie zamówiłem auto zastępcze i porozmawiałem z człowiekiem od lawety, który przywiózł mi auto. Stwierdził, że wszystkie jadą do Rosji/Białorusii (najpierw do kontenera z zagłuszaczami), gdzie nie ma problemu z rejestracja goracego auta. Człowiek to były borowiec na emeryturze, ciekawa rozmowa :). Teraz czekają mnie kolejne wizyty na policji, pzu...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 14:38 
Offline
Znajomemu dwa lata temu pod legionowem wyprowadzili w nocy gdy spał z całą rodziną z pod posesji kie sportage. Odezwali się po kilku dniach z ofertą nie do odrzucenia, że za skromne kilka tysięcy może odzyskać samochód. Nie skorzystał bo samochód miał kilka miesięcy. Z tego co się zorientował później to samochód faktycznie poszedł do ruskich. Pewnie część samochodów idzie na części, i legalizację amerykańców, a co ciekawsze okazy na eksport.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 19:18 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
patronx napisał(a):
za 4 dni kończył mi się Gap !!!, ktoś uwierzy?!

Miałeś szczęście w nieszczęściu, chociaż tyle. :)
patronx napisał(a):
Stwierdził, że wszystkie jadą do Rosji/Białorusi

90% kradzionych samochodów jest na części.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 20:29 
Offline
Mazda gj nowy model i takie ma wzięcie na części.
Co innego gdyby kradli na części mazde gh.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 20:34 
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.10.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
e to nie wyszło tak źle, gap wyrówna wartość auta z faktury - wyjdzie że nie licząc kosztów eksploatacji to jeździłeś przez 3 lata za darmo :)


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 20:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
niko123 - zobacz ile GJ z USA jest na sprzedaż:
M6 pochodzenie USA
44 sztuki, część z nich naprawiona, część do naprawy...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 21:16 
Offline
Należy zadać sobie takie pytanie. W jakich okolicznościach sprawdzana jest legalność pojazdu ? Jak żyje, to ani razu policja, urząd gminy, stacja kontroli pojazdów nie sprawdzała numerów silnika, nadwozia itd. Ani podczas kontroli drogowej, przeglądu okresowego jak i rejestracji. Sądze, że niejeden lewy samochód śmiga na lewych papierach i nikt tego nie weryfikuję. Liczy się numer vin a nie to co jest wytłoczone w samochodzie. Z resztą dla profesjonalistów to nie problem tu przebić, tu przespawać, tu przekleić. Raz zalegalizowany i zarejestrowany samochód ma bardzo małe szanse by zostać zdemaskowanym. Czasem mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach ten temat jest olany totalnie. Już w 90 latach było to bardziej pilnowane.


Ostatnio edytowano So, 21 sty 2017, 21:22 przez MateZ, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 21:19 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.02.2016
Posty: 284
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
patronx, przykro mi, że ukradli Ci samochód. Przypadkiem jednak zauważyłem, że tego samego dnia pisałeś o tym, że planujesz zakup nowego ubezpiecznia (viewtopic.php?p=241451#p241451), a 1,5 godz. później, że wczoraj ukradli Ci samochód (viewtopic.php?p=241692#p241692)...

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 21:32 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 29.11.2014
Posty: 240
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Oglądam te mazdy i jestem w szoku. Cena 77tys za 2,5 skypassion w automacie... Przebieg 20 tys. Stan idealny. Pytanie brzmi dwie dwuletnie czy jedna nowa? Samochód który miał trzymać cenę z powodu kradzieży i rynku z USA a pewnie w niektórych przypadkach obu powodów jednocześnie będzie tracił na wartości przez co cała polityka rabatowa mazdy idzie w piach. Ciekawe do ilu m6 przydała sie moja..? Swoją droga nic sie z nią nie dzialo wiec nie musicie sie martwić


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 23:33 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 51
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Cube napisał(a):
patronx, przykro mi, że ukradli Ci samochód. Przypadkiem jednak zauważyłem, że tego samego dnia pisałeś o tym, że planujesz zakup nowego ubezpiecznia (viewtopic.php?p=241451#p241451), a 1,5 godz. później, że wczoraj ukradli Ci samochód (viewtopic.php?p=241692#p241692)...


Tak było. W PZU byłem ok 14 w sprawie ubezpieczenia, o 19 było pozamiatane.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 23:50 
Bywalec
Offline
Od: 30.12.2016
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Koledzy jaki wysoki GAP macie?

_________________
oɔsǝʇ ʍ ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 sty 2017, 23:54 
Offline
Wysoki tzn ? Gap jest do wysokości wartości samochodu w chwili zakupu. Tak zwanej wartościu fakturowej.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 sty 2017, 00:09 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 14.12.2015
Posty: 212
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: warmińsko-mazurski
Można założyć, że jakiś % sprzedających Mazdy z USA ma dojście do części z nielegalnego źródła.
Nerwa mam, kiedy czytam o skradzionych autach :| przykra sprawa :|


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 sty 2017, 09:29 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 51
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Warszawiaków zainteresuje : mapakryminalna.pl. Dane z 2014.11, ale cos obrazuja


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 sty 2017, 12:22 
Bywalec
Offline
Od: 23.02.2016
Posty: 439
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
MateZ napisał(a):
Wysoki tzn ? Gap jest do wysokości wartości samochodu w chwili zakupu. Tak zwanej wartościu fakturowej.

Raczę czytać OWU GAP. Bo fakturowy rzeczywiście zwraca do wartości z faktury auta, ale często on sam ma też ograniczenie, że nie więcej niż ... . Np. wagas ma 60k jeśli pamięć mnie nie myli.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 111  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.