Teraz jest Pt, 26 kwi 2024, 16:22

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 11 sie 2016, 00:45 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.08.2014
Posty: 637
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Michał napisał(a):
A czy ktoś wie jak w GH aktywować tą funkcję?

Sprawdź tutaj, 4 post - podobno działa na niektórych M6.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 11 sie 2016, 09:43 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
U nas w GH to chyba nie działa, bo ta blokada ma tylko dwa położenia (drzwi zablokowane albo odblokowane). Nie da się jej przytrzymać na jakiś czas. Ale dzięki za linka.

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 sie 2016, 15:11 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Tak, ta instrukcja jest do wersji USA, gdzie jest dodatkowy przycisk ryglowania.

Obrazek

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 11 sie 2016, 17:19 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
A no tak, to wszystko wyjaśnia.

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 sie 2016, 18:53 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Szkoda , ze nie można :(

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 sie 2016, 20:46 
Offline
Właśnie się skomunikowałem ForScanem w wersji rozszerzonej z M3 mojej małżonki, niestety parametr o wartości 52 w M6 tu jest 50, więc odpuszczam i muszę przeszukać forum M3 co zmieniają i na ile. Ale połączenie mam i M6 z rejonu Mazowsza możemy szczepić na odpowiedzialność zlecających of course.. :hihi: Dzisiaj przeliczałem wzorzec kolegi Martinusa i na 5 podejść tylko 2 razy wyszła mi prawidłowa ilość.. :facepalm: Także albo ze mnie programista jak z koziej dupy trąba, albo już sam nie wiem.. :zawrotglowy:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 sie 2016, 21:57 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
rkarcz, według informacji z forum mazdy 3 [link]:

Cytuj:
7B7-01-01 B0 B1 B2 B3 B4 B5(checksum) in HEX
where B1 - it is (in BIN):
b7 - 0 or 1 = 0 - no auto door lock or 1 (0x80 in HEX) - auto door lock (activates door lock function in RBCM)
b6 - 0 or 1 = function is not known
b5 - 0 or 1 = function is not known
b4 - 0 or 1 = function is not known
b3 - 0 or 1 = 0 - 1x blinker when doors close from remote control or 1 (0x08 in HEX) - no blinker when doors close from remote control
b2 - 0 or 1 = function is not known
b1 - 0 or 1 = 0 - no blinker when doors open from remote control or 1 (0x02 in HEX) - 3x blinker when doors open from remote control (w/alarm system)
b0 - 0 or 1 = function is not known


przy wartości 0x52 jest ustawiony dodatkowo bit b1, a to oznacza dodatkowe miganie 3x przy otwieraniu drzwi z pilota (alarm).

Ciebie interesuje zmiana bitu b7, czyli do tej wartości 0x52 trzeba dodać 0x80 i wychodzi 0xD2.
Tak więc tak jak 50 zmienia się na D0, tak 52 należy zmienić na D2.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 sie 2016, 22:04 
Offline
:zawrotglowy: Czary mary, hokus pokus :inkwizycja: Ważne, że działa <urodziny>


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 sie 2016, 22:24 
Offline
arecki ale mnie normalnie zaimponowałeś.. :piatka:
Przyznam, że się nie przyłożyłem przed tą próbą i nic nie szukałem co skąd i dlaczego. Bardziej chodziło mi o zainstalowanie ELMa i test z ForScabem czy działa. Dzięki za link, teraz wszystko jasne i można to ruszyć bez stresu że zwykłe ryglowanie przestanie działać. :facepalm:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 sie 2016, 23:29 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
rkarcz, czy to oznacza, że nie zmarnujemy czasu podczas spotkania? <spoko>

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 24 sie 2016, 08:56 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
zagryziak, tzn. że zmarnujecie, bo będzie mniej jakże atrakcyjnych zdarzeń w stylu, auto nie odpala, czy zaczyna świecić jak choinka przy ruszeniu <hahaha>

A tak to tylko kilka kliknięć i :drunk:

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 sie 2016, 09:03 
Offline
gzesiolek wczoraj zanim udało mi się uruchomić ELMa to trochę się napociłem. U mnie na 7ce Ultimate 64bit nie działa sposób instalacji sterowników z autostartu płyty CD. Należy odpalić instrukcję chyba w wordzie i krok po kroku zainstalować interfejs z poziomu DeviceManager'a. Kilka ustawień prędkości, wielkości ramek i działa. Instrukcja jest dość łopatologiczna. Mówię o interfejsie z linka Martinusa. Połączenie też dość proste. Także jak wiadomo co i gdzie i jeszcze w miarę ogarnia się kalkulator Windows można to spokojnie robić. Tym bardziej, że jest BackUp.

zagryziak jako, że chyba coś pisałeś o dużym wkurwieniu na M6 przez wyciszenie i możliwą zmianę przez ciebie auta, idziesz na 1szy strzał. I jak się nie uda to będziesz miał, poza moją miłością do Jarka od kotów, kolejny powód aby mnie nie lubić.. :hihi: Spokojnie, jak coś zadzwonimy do Martinusa, albo areckiego. :rozejm:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 sie 2016, 21:51 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
rkarcz napisał(a):
kolejny powód aby mnie nie lubić..
rkarcz, z Twoim poczuciem humoru Ciebie po prostu nie da się nie lubić. :oops:
Można się jedynie na Ciebie wk.....ć, i tyle. :wink: :lol:

-- Dodano: Cz, 25 sie 2016, 22:51 --

Ktoś tu wcześniej pisał, że nasze GJ-ki nie posiadają możliwości autoryglowania zamków. :wink:
Jest to wierutna bzdura, o czym może zaświadczyć grupa pasjonatów mazdy 6 (GJ) uczestnicząca w spocie w dniu dzisiejszym w W-wie w centrum WolaPark. :)

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 25 sie 2016, 22:06 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Nie uwierzył nim sam nie zobaczył :P

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 sie 2016, 23:02 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Mam pytanie do kolegów z aktywną funkcją autoryglowania.
Czy u Was jest podobnie? Otóż po włączeniu zapłonu i ruszeniu zamki się ryglują automatycznie, jednak gdy z jakiegoś powodu nie wyłączając silnika np stojąc pod światłami dokonamy ręcznego ich odryglowania, to już ponownie po ruszeniu nie zaryglują się automatycznie, chyba że na powrót wyłączymy i włączymy zapłon. Nie sprawdzałem, jak się zachowają zamki gdy przy pracującym silniku otworzymy następnie zamkniemy drzwi.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 00:37 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
dziekuję raz jeszcze Rkarcz zrobil robotę :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 03:01 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.08.2014
Posty: 637
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Po 3 tygodniach z autoryglowaniem podzielę się swoimi wrażeniami. Mam ustawione ryglowanie po ruszeniu (przekroczenie 20km/h) i odryglowanie po zgaszeniu silnika. Działa pięknie, nie mogę się nachwalić. Magdę z kolei wkurza brak odryglowania przy pociągnięciu za klamkę i to że jej przycisk odryglowuję tylko jej drzwi. Zanim zaparkuję i zgaszę silnik (odryglowanie drzwi) Magda wysiada i wyciąga Młodą. Chwyta za klamkę, ****, odryglowuje przyciskiem, ponownie chwyta za klamkę, otwiera drzwi, wysiada, otwiera tylne drzwi pasażera i ponownie ****, bo przecież odryglowanie po jej stronie odblokowuje tylko te jedne drzwi. Muszę po swojej stronie odryglować, by odbezpieczyć wszystkie drzwi naraz. Taki minus z jej punktu widzenia. Marudzi jak stara baba :)

Matarez napisał(a):
Nie widzę żadnych nowych opcji w ustawieniach
Przemo napisał(a):
@ Matarez: czy potrafisz sam ustawić to autoryglowanie?

autodoorlockmode1.min.jpg
autodoorlockmode2.min.jpg
Osoby z automatem powinny widzieć jeszcze 2 pozycje ("lock when shifting out of P" i "lock: shift from P, unlock: in P").

Przemo napisał(a):
Panowie a moze funkcja coming/leaving home jest dostępna. Podobnie jak domykanie szyb po zamknięciu samochodu. Byłoby fajnie

Funkcja jest "włączalna", ale nie do końca udało mi się to uruchomić (chodzi mi o to, że nie wiem jak się tej funkcjonalności używa, podobno dźwignia od świateł nie może być na "auto", etc). Nie wiem też czy faktycznie Leaving/Coming Homie nie jest dostępny tylko w FL. Z drugiej strony pamiętam, że raz na pewno światła mi się nagle same zapaliły jak coś tam grzebałem. Nie wnikałem niestety w to za bardzo, gdyż dla mnie to totalnie zbędny bajer. Na pewno warto pogrzebać.

rkarcz napisał(a):
Właśnie się skomunikowałem ForScanem w wersji rozszerzonej z M3 mojej małżonki, niestety parametr o wartości 52 w M6 tu jest 50, więc odpuszczam

Nie należy się sugerować tymi wartościami (50, 52, D0, D2, etc), bo u każdego może być inaczej. U mnie było tak:

rbcm_before.png
Włączenie/wyłączenie autoryglowania nie polega na wpisaniu jakiejś konkretnej wartości tylko na ustawieniu konkretnego bitu. Mamy dwa ciągi zapisane hexem i w nich miejsca które trzeba zmienić (pogrubione). Każde BX to jeden bajt składający się z 8 bitów (b7-b0, bity liczymy od prawej i od zera).
7B7-01-01 B0B1 B2B3 B4B5
7B7-01-02 B0B1 B2B3 B4B5

W B1 trzeba "zapalić" bit b7, który odpowiada za włączenie funkcji autoryglowania w module. U mnie była tam wartość 01010010 (bin) => 52 (hex). "Zapalam" bit b7 i mam 11010010 (bin) => D2 (hex). Zmieniam tylko to co trzeba. Ktoś kto miał wcześniej 52 (hex) i zmienił na D0 (hex) przy okazji "zgasił" bit b1, który odpowiada za wyłączenie alarmu (link) - chociaż u mnie (przed FL) alarm działał (mrugająca kłódka) i tak i tak. Nie tłukłem jednak szyb by się upewnić. Poniżej w czytelniejszej formie.
Kod:
01010010 (bin) => 52 (hex)
11010010 (bin) => D2 (hex)

W B4 trzeba "zgasić" bit b3 i zapalić b5, by pojawiła się pozycja w menu. U mnie była tam wartość 00001000 (bin) => 08 (hex). Ustawiam co trzeba i mam 00100000 (bin) => 20 (hex).
Kod:
00001000 (bin) => 08 (hex)
00100000 (bin) => 20 (hex)

Zamianę hex => bin => bin => hex najprościej zrobić w kalkulatorze w trybie programisty. Pozostaję obliczyć sumy kontrolne B5 i mamy komplet. O sumach już było, ale jeszcze raz. U mnie dla pierwszego ciągu leci to tak: 07+B7+01+01+1D+D2+00+06+E3 => 0298. Bierzemy tylko dwie ostanie znaki czyli 98. Druga sumę liczmy analogicznie. Jakby ktoś się pomylił to proszę się nie obawiać - FORScan liczy z nami i jak wpiszemy niepoprawna wartość to się zapyta czy na pewno chcemy to zapisać. Zmieniamy co trzeba i zapisujemy (Write All/Pisz wszystko). Teraz jest tak:

rbcm_after.png
Jeszcze drobna uwaga. Przed całą zabawą warto zrobić sobie backup ustawień (Save All/Zapisz Wszystko) by móc je sobie potem przywrócić (Load All/Wczytaj wszystko).

zagryziak napisał(a):
Mam pytanie do kolegów z aktywną funkcją autoryglowania.
Czy u Was jest podobnie? Otóż po włączeniu zapłonu i ruszeniu zamki się ryglują automatycznie, jednak gdy z jakiegoś powodu nie wyłączając silnika np stojąc pod światłami dokonamy ręcznego ich odryglowania, to już ponownie po ruszeniu nie zaryglują się automatycznie, chyba że na powrót wyłączymy i włączymy zapłon. Nie sprawdzałem, jak się zachowają zamki gdy przy pracującym silniku otworzymy następnie zamkniemy drzwi.

A po co odryglowujesz drzwi nie mając zamiaru wysiadać? :) Ponowne zaryglowanie nastąpi gdy: otworzysz drzwi i ponownie przekroczysz prędkość 20km/h. Gdy odblokujesz drzwi, ale ich nie otworzysz to już ponownie się nie zablokują. Gdy odblokujesz i otworzysz drzwi, ale nie zwolnisz poniżej 20km/h to też się nie zablokują. Odpada wysiadanie w czasie jazdy :) Nie zwróciłem uwagi czy działa to tak samo z drzwiami pasażera (pasażer odblokowuję tylko swoje drzwi, wysiada, a ja jadę dalej, ale chyba też ponownie rygluje to jedne drzwi). Sprawdzę i dam znać.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 08:31 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Matarez napisał(a):
Nie widzę żadnych nowych opcji w ustawieniach

Huncwot pięknie rozwaliłeś temat. <spoko> :hi:
Teraz wszystko jest wytłumaczone do końca. Takie coś to rozumiem. Dzięki Huncwot! :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 08:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.01.2015
Posty: 230
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Cytuj:
W B1 trzeba "zapalić" bit b7, który odpowiada za włączenie funkcji autoryglowania w module. U mnie była tam wartość 01010010 (bin) => 52 (hex). "Zapalam" bit b7 i mam 11010010 (bin) => D2 (hex). Zmieniam tylko to co trzeba. Ktoś kto miał wcześniej 52 (hex) i zmienił na D0 (hex) przy okazji "zgasił" bit b1, który odpowiada za wyłączenie alarmu (link) - chociaż u mnie (przed FL) alarm działał (mrugająca kłódka) i tak i tak.


Ja tylko w kwestii alarmu.
Bit b1 nie wyłącza całego alarmu, ale tylko czujniki ruchu wewnątrz samochodu
Po prostu nie da się ich włączyć i wyłączyć przy pomocy pilota
Takie są moje obserwacje

-- Dodano: Pt, 26 sie 2016, 09:49 --

rkarcz napisał(a):
Właśnie się skomunikowałem ForScanem w wersji rozszerzonej z M3 mojej małżonki, niestety parametr o wartości 52 w M6 tu jest 50, więc odpuszczam

huncwot napisał(a):
Nie należy się sugerować tymi wartościami (50, 52, D0, D2, etc), bo u każdego może być inaczej.


Podejrzewam, że wartość 50 jest w samochodach bez fabrycznego alarmu, 52 w samochodach z fabrycznym alarmem

_________________
Mazda 6 2015 FL Kombi SkyPassion 2.0 Pb MT kolor Sonic Silver


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 08:55 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Dzięki za wytłumaczenie Huncwot

Nadal nie mogę skumać dlaczego w Polsce (UE?) te opcje są zablokowane/ukryte...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 09:08 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.01.2015
Posty: 230
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Ktoś kiedyś chciał wyłączyć na stałe HUD-a
Myślę, że nie byłoby to trudne
Trzeba by było tylko porównać ciągi w modułach IC kilku samochodów z HUDem i bez HUDa
i znaleźć bit który odpowiada za uruchamianie HUDa

Trudniej byłoby z i-Stopem bo wszystkie wersje go mają, ale któryś bit za niego też odpowiada w module SSU
Tylko który??? :zawrotglowy:

_________________
Mazda 6 2015 FL Kombi SkyPassion 2.0 Pb MT kolor Sonic Silver


Ostatnio edytowano Pt, 26 sie 2016, 09:18 przez Martinus, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 09:15 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Pojawiły się nowe możliwości dla AT:
Obrazek

Obrazek

Ustawiłem na otwieranie po wrzuceniu na "P" i otwiera wszystkie zamki, zmiana na "D" natychmiast zamyka, nie trzeba uzyskiwać określonej prędkości.
Jest również możliwość ustawiania czasów trwania otwarcia/zamknięcia.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


Ostatnio edytowano Pt, 26 sie 2016, 09:20 przez zagryziak, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 09:19 
Offline
zagryziak a widzisz, czyli jednak te 20 w drugim wierszu też jest niezbędne i nie dotyczy tylko MZD.. :)
Czyli wychodzi na to, że NB1 w takich modach ma dokładnie te same możliwości co MZD. Zajebiście.. :wink:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 09:23 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
rkarcz, jeszcze raz WIELKIE D Z I Ę K I.
A przy okazji, czy możesz przysłać mi na PW plik z poprzednim ustawieniem. Tak na wszelki wypadek, gdyby zaszła (odpukać) taka konieczność a u Ciebie się gdzieś zawieruszył?

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 09:29 
Offline
zagryziak przejrzałem te backupy i mam twoje, slawka i shuttera. Reszcie nie robiłem. Ale tandeciarz ze mnie.. :)
Przyznaję, że przy samochodzie Dawida mi się deko oczy rozjeżdżały od tego sumowania.. :wink:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 09:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
rkarcz No stary fajnie , że tak to wyszło :) Tylu zadowolonych ludzi :) <brawo>

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 09:52 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Jeszcze zwalczyć uszczelki/wyciszenie... dodać domykanie-szyb z pilota i ew. elektryczną klapę w kombi i będzie jak dla mnie idealne auto klasy średniej...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 09:55 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.01.2015
Posty: 230
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Jeśli ktoś ma samochód bez HUDa i kabel,a jednocześnie chciałby pomóc
to proszę o przesłanie na priva danych z modułu IC ( instrument cluster )
Może uda się wyłączyć go na stałe. Im więcej danych tym lepiej

_________________
Mazda 6 2015 FL Kombi SkyPassion 2.0 Pb MT kolor Sonic Silver


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 10:15 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Martinus,sadzę, że przydałoby się mieć samochód po FL ale w wersji bez HUD...

Ale i wartości z sprzed liftu może coś podpowiedzą...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2016, 11:23 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
zagryziak napisał(a):
Mam pytanie do kolegów z aktywną funkcją autoryglowania.
Czy u Was jest podobnie? Otóż po włączeniu zapłonu i ruszeniu zamki się ryglują automatycznie, jednak gdy z jakiegoś powodu nie wyłączając silnika np stojąc pod światłami dokonamy ręcznego ich odryglowania, to już ponownie po ruszeniu nie zaryglują się automatycznie, chyba że na powrót wyłączymy i włączymy zapłon. Nie sprawdzałem, jak się zachowają zamki gdy przy pracującym silniku otworzymy następnie zamkniemy drzwi.

Sprawdziłem dzisiaj. Na światłach odryglowałem drzwi. Po ruszeniu nastąpiło ponowne automatyczne zaryglowanie drzwi przy 20km/h. Z racji porannego zamotania nie sprawdziłem, jak to będzie po otwarciu drzwi <ziewa>

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.