Teraz jest N, 28 kwi 2024, 14:31

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 21 gru 2023, 09:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.10.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Panowie, mam 2 pytania.

1. Wymieniałem ostatnio filtr kabinowy a kiedy później otworzyłem schowek ledowa żarówka od oświetlenia zaczęła mrygać. Teraz czasem się włącza na chwilę i wyłącza, mryga i gaśnie, czasem się świeci ale generalnie raczej w schowku jest ciemno. Z opisów na forum wynika, że nie ma tam żadnego czujnika który zapala światło po otwarciu schowka, a żarówka generalnie świeci się tam cały czas kiedy mamy włączone np. światła mijania.
Co mogłem uszkodzić podczas tej wymiany filtra? Żarówkę? Jej mocowanie? Jakieś styki?

2. Druga sprawa to czujniki parkowania z przodu. Często jest tak, że jak stoję na światłach i przede mną nie ma żadnego pojazdu ani nie przechodzą piesi, to czujniki mimo to pikają i pikają jakbym był przed czymś z 30 cm. Auto mam od niedawna, więc nie wiem czy te czujniki w Maździe są aż tak mega czułe, że trzeba je na światłach ręcznie wyłączać, bo nie da się przeczekać do zielonego?
W instrukcji obsługi jest co prawda informacja:

"System może działać nieprawidłowo w następujących sytuacjach:
- W pobliżu samochodu znajdują się jakiekolwiek źródła ultradźwięków, na przykład 
sygnał dźwiękowy innego pojazdu, odgłos silnika motocykla, dźwięk hamulca 
pneumatycznego większych pojazdów lub czujniki innego pojazdu"
Nie wiem czy sygnalizacje świetlne, szczególnie te które wykrywają pieszych wydzielają jakieś ultradźwięki i czy może to mieć jakiś wpływ.
Jak to wygląda u Was?




 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 gru 2023, 09:58 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1527
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
1. Żarówka zapewne ledowa, do wymiany. Ja już od nowości mam trzecią. Wymiana nie jest prosta, bo trudno się dostać do oprawki, ale jak już wymacasz, to wyjmujesz jedna i wsadzasz drugą.
2. Czujniki parkowania z przodu potrafią się zalepić śniegiem i wariują. Również jak są bardzo brudne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: szunajc i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.