Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 17:33

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1709 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 57  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 29 kwi 2016, 17:05 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.09.2015
Posty: 46
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
No i mam 56.513 rzeczywiście szybciej wstaje a jak będzie działać czas pokaże :)

_________________
Do tej pory byłem menelem z miasta meneli teraz zostałem gorszym sortem meneli bardzo ciekawe :facepalm:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 kwi 2016, 12:45 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Potrzebny był prostownik do tej aktualizacji? Czy na zdrowyn akuulatorze powinno dac rade?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 kwi 2016, 15:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 21.01.2016
Posty: 37
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Ja też zdecydowałem się na samodzielną aktualizację.Nie podłączałem prostownika, robiłem wg instrukcji (wcześniej powyłączałem to co mogłem-oświetlenie, dodatkowe odbiorniki).Trochę to wszystko trwa - nie mierzyłem czasu, ale pewnie z pół godziny. Ostatni etap aktualizacji trwa najdłużej.Zaczyna się od 1-2 % i tak co 2% aż do ok 47-48 % - to trwa najdłużej.Później już szybko do 97% i ostatnie 3% znów dłużej.
Na razie - po pierwszym uruchomieniu nowej wersji - wydaje się,że wszystko chodzi szybciej i szybciej trwa uruchomienie.


Ostatnio edytowano So, 30 kwi 2016, 17:00 przez zbart, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 kwi 2016, 15:56 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Dzieki! A to działa na każdej wersji czy to jest tylko update konkretnej? Bo ja mam końcówkę obecnie .230 chyba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 kwi 2016, 16:40 
Nowicjusz
Offline
Od: 21.01.2016
Posty: 37
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Ja aktualizowałem z wersji 56.00.100 do 56.00.513


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 maja 2016, 17:22 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Dziekuje panowie - tez dzis zrobiłem te aktualizacje. Zajęła w sumie ok godziny. Trzeba pamietać o wyłączeniu światła w kabinie i raz na 20 min wcisnąć sprzęgło. Wyglada jakby nieco płynniej - ulic jeszcze nie stestowalem. Fajnie ze mozna w koncu aktualizować samemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 maja 2016, 22:38 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Mam problem z radiem FM a konkretnie z funkcją RDS. Nigdzie nie zauważyłem żadnych wpisów na ten temat (podejrzane :-P ) więc albo czegoś nie rozumiem, albo Mazda skopała sprawę i jest do natychmiastowej poprawki albo tak to działa we wszystkich samochodach (ale z tego co pamiętam w A4 którą miałem wcześniej tego problemu nie było!!!).

Zanim zacznę dodam że nie ma znaczenia czy mam zafajkowaną opcję AF czy AF/REG w ustawieniach radia.

Klikam żeby pobrać aktualną listę stacji FM w zasięgu. Wybieram dowolną stację i przytrzymuję pokrętło żeby zachować w pamięci. Wybieram inną stację lub inne źródło audio np. USB. Przejeżdżam 50 km+ (chodzi o to żeby zachowana w pamięci stacja nadawała na innej częstotliwości). Wchodzę w listę ulubionych, klikam na zachowaną stację i ... szum w głośnikach. ALE O CO CHODZI? <zgłupiał> To jest normalne!? Jeżeli tak, to jaki jest do cholery sens zachowywania stacji FM (z RDS) skoro nie dostrajają się automatycznie po wywołaniu z pamięci?

PS Częstotliwość jest automatycznie dostrajana jeżeli w trakcie jazdy nie zmieniam stacji.

Czy tylko ja tak mam???


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 1 maja 2016, 23:42 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Klucznik, to ja miałem tego pecha, że w każdym moim dotychczasowym aucie RDS działał tak, że wyszukiwał nową częstotliwość dla stacji gdy zaczynał gubić sygnał na aktualnej...
No a gdy na zapamiętanej częstotliwości nie znalazł już nic (żadnej stacji) to sorki RDS nic mi już nie dawał, po prostu nie wiedział czego ma szukać...
Ale dla głównych stacji 50km to było zbyt mało by zgubić sygnał z Krakowa...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 maja 2016, 08:35 
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.12.2015
Posty: 180
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Moze ja czegoś nie kumam, ale auto frequency jest aktywne tylko dla obecnie odtwarzanej stacji, więc jeśli słuchasz muzy z USB i nagle włączasz radio z częstotliwością z Krakowa, a jesteś w Gdańsku to skąd ma radio wiedzieć czy chcesz sluchać radia z Krakowa czy nowego na tej samej częstotliwości z Gdańska?
Prawda jest to, że rozkminiałem to z 7 lat temu i od tamtej pory myślę, że to tak działa, ale mogło się coś zmienić w technologii :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 maja 2016, 10:25 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Po pierwsze radio działa cały czas, nawet jak słuchasz z innego źródła. Przykładem może być funkcja ustawiania czasu (CT), komunikaty drogowe (TP/TA) czy wspominane tu już kiedyś przypadki zmieniania trasy przez nawigację bez aktywnej Live Trafic via internet, tylko na podstawie emitowanych danych przez stacje radiowe FM w bardziej cywilizowanych krajach (np. w Niemczech). Tak więc nie ma żadnych przeszkód, żeby funkcja AF też działała cały czas i śledziła daną stację. Chyba, że auto podróżuje na lawecie z wyłączonym zapłonem.
Ale na to jest sposób, bo w systemie RDS istnieje jeszcze coś takiego jak kod identyfikacji stacji (PI), który pozwala radiu odnaleźć właściwą rozgłośnię.

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 maja 2016, 10:49 
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.12.2015
Posty: 180
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Spokojnie, spokojnie, po co te nerwy :) Napisałem, że może czegoś nie kumam, i że w przeszłych moich samochodach działało to tylko dla aktualnie słuchanej stacji. Nie twierdze, że tak jest w Mazdzie ani, że nie może tak być. Zgadzam się, że technicznie jest to możliwe na podstawie danych PI, kwestia zaawansowania oprogramowania radia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 maja 2016, 12:10 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
shutter napisał(a):
Ale na to jest sposób, bo w systemie RDS istnieje jeszcze coś takiego jak kod identyfikacji stacji (PI), który pozwala radiu odnaleźć właściwą rozgłośnię.


Dokładanie to sobie pomyślałem! Oprócz częstotliwości na której stacja nadawała w momencie zachowania w pamięci jest też jakiś kod identyfikujący tą stację, który pozwala na odnalezienie prawidłowej częstotliwości w momencie wywołania z pamięci. To logiczne bo inaczej cała ta zabawa z programowaniem stacji w pamięci nie ma większego sensu! Niestety zdałem już A4 (B8) więc nie mam jak sprawdzić jak to działa w Audi ale użytkowałem ten samochód przez ostatnie 4 lata i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek musiał ręcznie dostrajać FM po przemieszczeniu się w inny region Polski. Zakładam, że każdy z nas ma znajomego który użytkuje inne auto niż Mazda, więc warto sprawdzić jak to wygląda gdzie indziej. Mam zamiar zgłosić to do Mazdy jeżeli się okaże że u innych producentów działa to inaczej (lepiej).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 maja 2016, 17:14 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tak jak wspomniałem, moduł radiowy działa cały czas. I to nie tylko w Maździe, ale we wszystkich radiach samochodowych i to właśnie ze względu na RDS i jego funkcje. Złe działanie systemu może być spowodowane jakimś problemem w torze radiowym, np. z powodu utraty czułości. Według tego co napisałeś, to dziwnym jest szum z głośników zamiast stacji - od dawna wszystkie odbiorniki FM wyposażane są w układ wyciszania przy braku sygnału. Tak czy inaczej - uważam, że sprawa dla serwisu, bo nic tu Mazda nie wymyśliła nietypowego i radio powinno działać zgodnie z utartymi zasadami.

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 2 maja 2016, 22:38 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
shutter, no to Fiat (w Grande Punto) i Mitsubishi (w Lancerze) nie działa zgodnie z utartymi zasadami...
Radio mimo RDS i bezproblemowego łapania nowej częstotliwości w chwili gdy złapie stacje na ustawionej (choćby słabo i na chwile), zupełnie sobie nie radziło gdy przywracałeś zapamiętaną stacje a na danej częstotliwości nic nie znajdował...

W Maździe jeszcze nie stwierdziłem... ale może dlatego, że zwykle po Krakowie słucham stacji które nie są ogólnopolskie, a w trasie słucham własnej wybranej muzyki...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 maja 2016, 09:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Zaintrygowało mnie to na tyle, że zacząłem szukać na necie i znalazłem taki artykuł w temacie funkcji AF w radiu FM http://www.radio-electronics.com/info/b ... torial.php

Przede wszystkim istotne jest to, że w momencie zachowania stacji w pamięci urządzenia funkcja RDS zachowuje informacje (PI) między innymi o wszystkich częstotliwościach na których nadaje dana stacja. I teraz najważniejszy fragment w rozdziale "Autotuning"- cytuję "kiedy radio jest włączone poza obszarem działania zachowanej częstotliwości, wyszuka najmocniejszy sygnał bazujący na odpowiadającym kodzie PI"
Moim zdaniem mamy dwie możliwości, albo

a) stacje w Polsce nie podają wszystkich częstotliwości stacji w sygnale RDS
b) Mazda ma źle zaprogramowany moduł radiowy

Przypadek (a) jest w miarę łatwo sprawdzić, wystarczy że radio z RDS jakiegokolwiek innego producenta automatycznie dostraja do częstotliwości stacji z pamięci urządzenia po włączeniu radia w innym regionie (na innej częstotliwości do zachowanej w pamięci)

Jeżeli by tak było to kamyczek do ogródka Mazdy?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 maja 2016, 12:23 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.06.2015
Posty: 580
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
100% kamyczek Mazdy

Wysłane z mojego Lenovo K910 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 maja 2016, 07:09 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Miałem możliwość sprawdzenia wczoraj w Passacie B7 i potwierdzam że radio dostroiło się automatycznie do innej częstotliwości po przełączeniu za stacji której słuchałem przez całą drogę do stacji zachowanej w pamięci. Zanim wyruszyłem w drogę sprawdziłem na jakiej częstotliwości nadaje stacja oraz po przybyciu na miejsce. Oczywiście w miejscu docelowym częstotliwość była inna a i tak radio się dostroiło po naciśnięciu klawisza pamięci. Moim zdaniem coś jest nie tak z oprogramowaniem obsługującym moduł radiowy w Maździe i zamierzam to zgłosić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 maja 2016, 07:37 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2015
Posty: 23
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: łódzki
U mnie jest to samo. Lokalnie u mnie mam w ulubionych zaprogramowanych kilka stacji: RMF, Zet, Polskie Radio1 (co ważne DAB) i jadąc dalej inne stacje po za PR1 giną - znaczy radio nie znajduje stacji na innej częstotliwości. Wyjątkiem jest PR1 zapisane jako DAB - radio samo zmienia nadajniki DAB a jeżeli brak zasięgu DAB to szuka samo na FM i tym sposobem przejeżdżając całą Polskę można słuchać Jedynki. Inne stacje - trzeba szukać ręcznie bo radio nie wyszukuje następnego nadajnika z tą samą stacją radiową. Osobiście mi to nie przeszkadza tak bardzo bo albo słucham Jedynki albo czegoś z płyty/USB.
W poprzednim aucie Seacie Exeo (czyli Audi A4) miałem RNS-E i mogłem u siebie w domu zapisać dajmy na to RMF, a w drugim końcu Polski wybierając tę stację jej słuchać, a w Maździe tak nie ma łatwo - trzeba ręcznie szukać ....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 maja 2016, 15:05 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 15.10.2015
Posty: 24
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Witam,
niestety ale nie nacieszyłem się bezproblemowym działaniem MZD.
System zaczął szwankować, a usterki jakie mi się pojawiły to:
* kilka razy zrobił się czarny ekran, pomimo tego że wszystko działało (radio, telefon itp),
* raz był przypadek że navi nie widziała żadnych map - pojawił się tylko kompas.
* raz obraz nawigacji migał, (tak samo jak np telewizor gubi sygnał cyfrowy).

w związku ze zgłaszanym problemem odnośnie wadliwego działania MZD od dzisiaj mam zainstalowany nowy soft W MZD z końcówką 56......313 - usługa w ramach gwarancji.
Po wgraniu nowego softu wszystkie ustawienia radia , ulubione (kontakty, trasy w navi, itp) zostały bez zmian.
ps.
Navigacja czyta ulice.
Jak zauważę jakieś zmian w stosunku do wersji starszej (z tego co pamiętam to miałem 51.....351) to napiszę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 maja 2016, 15:09 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Szczerze to dziwne symptomy, bo też miałem 351 i też przeszedłem na 513B, ale w tym poprzednim nie miałem żadnych większych problemów poza czytaniem ulic. Pewnie będziesz jeszcze musiał odwiedzić serwis, bo te zawieszki raczej wyglądają na jakieś poprzycinane kable albo zakłócenia niż na wersję softu i pewnie lada moment zaczną się znowu (obym się mylił).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 maja 2016, 15:16 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 15.10.2015
Posty: 24
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
makaronek - moje usterki wystąpiły tylko raz (prócz czarnego ekranu, który zrobił się ze 4 razy) było to ponad miesiąc temu i od tamtej pory działało.
teraz mam nową wersja softu i zobaczymy czy będą jakieś problemy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 maja 2016, 07:13 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Poniżej odpowiedź importera na moje zgłoszenie o funkcji AF w radiu FM

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. W przypadku korzystania z funkcji AF (AutoFrequency), pod przyciskiem Ulubione programowana jest częstotliwość stacji, nie jej nazwa. Oznacza to, że w przypadku wybrania z Ulubionych stacji radiowej, wywołujemy zapisaną częstotliwość. Producent nie przewidział zmiany logiki funkcjonowania systemu.

Dziękujemy za przesłanie Pana uwag dotyczących działania funkcji AF. Wszystkie tego typu uwagi pozwalają nam stale doskonalić nasze produkty.

W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu.


Ocenę pozostawiam forumowiczom, ja zdanie na ten temat mam :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 maja 2016, 10:16 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 27.01.2016
Posty: 78
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Hahaha no to jest hit. Czyli słuchamy ulubionej częstotliwości a nie radia

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 maja 2016, 10:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Klucznik napisał(a):
Producent nie przewidział zmiany logiki funkcjonowania systemu

Ciekawe w takim razie, czy jest szansa, żeby to zmienić softowo, bo jeśli nie to są wtedy niezłe jaja. Naście lat starsze auta mają to lepiej rozwiązane.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 maja 2016, 15:08 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Cytuj:
... W przypadku korzystania z funkcji AF (AutoFrequency), pod przyciskiem Ulubione programowana jest częstotliwość stacji, nie jej nazwa. Oznacza to, że w przypadku wybrania z Ulubionych stacji radiowej, wywołujemy zapisaną częstotliwość. Producent nie przewidział zmiany logiki funkcjonowania systemu...

Nie ma to jak logiczna odpowiedź. Bo z tego co napisali można wysnuć, że radio Mazdy nie obsługuje jednej z funkcji RDS'u, jakim jest AF. Po za tym AF to nie Auto Frequency tylko Alternative Frequency (http://radioinfo.pl/technika-radiowa/123-rds-radio-data-system). Można by jeszcze raz do nich napisać i oświecić, że piszą bzdury i mylą pojęcia.

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 maja 2016, 19:56 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
JaFGdy napisał(a):
Klucznik napisał(a):
Producent nie przewidział zmiany logiki funkcjonowania systemu

Ciekawe w takim razie, czy jest szansa, żeby to zmienić softowo, bo jeśli nie to są wtedy niezłe jaja. Naście lat starsze auta mają to lepiej rozwiązane.


Zastanawiam się, czy "softowo" da się to zmienić. Wszystko zależy od tego czy w pamięci modułu radiowego zapisana zostaje tylko ta częstotliwość na której w danym momencie nadaje stacja czy wszystkie. Jeżeli tylko ta jedna, to uważam że bez wymiany modułu nic nie da się zrobić, a na to raczej szans nie ma.
Natomiast jeżeli pamięć modułu jest w stanie zachować wszystkie inne częstotliwości, które są zaszyte w PI to wystarczy zmienić kod źródłowy obsługujący moduł pamięci aby inne częstotliwości również zostały zachowane i właściwa wyszukana w momencie wywołania stacji z pamięci w innym regionie. To nie wymaga żadnych inwestycji i jest w miarę proste do zaimplementowania (aktualizacja oprogramowania systemu Infotainment)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 maja 2016, 11:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Panowie, może kretyńskie pytanie, ale przejrzałem manuala i nie wiem jak (czy się da) wyłączyć zupełnie radio?
Korzystam z MP3 na pendrive, zatrzymanie odtwarzania i mute działa tylko do zgaszenia silnika. Jak się zupełnie wyłącza system audio? :idea:

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 maja 2016, 14:35 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Nie da się. Mute to wszystko co można zrobić.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 maja 2016, 10:50 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Klucznik napisał(a):
Klucznik napisał(a):

W sprawie wadliwego CMU (nie łączy z siecią przez WiFi) informuję że Mazda reklamację rozpatrzyła pozytywnie, w przyszłym tygodniu jestem umówiony na wymianę modułu. Ciekawe jaką wersję oprogramowania wgrają...


Krótka aktualizacja dla zainteresowanych. Moduł CMU wymieniony i... jest dokładnie jak było, czyli dalej nie działa :/ To są jaja, z taką sytuacją pierwszy raz się spotykam - to chyba zbyt nieprawdopodobne żeby przysłali wadliwy moduł? Na logikę jakieś nr. seryjne części zamiennych istnieją więc powinni wiedzieć od jakiej partii produkcyjnej część jest dobra/poprawiona.
Ciekawe co Mazda na to, czekam na odpowiedź...


Wracam do tematu, bo w dalszym ciągu nie działają mi usługi online pomimo wymiany modułu. A nawet jest gorzej, bo wszystkie opcje usług online są teraz nieaktywne (połączenie przez hotspot komórki jest ustanowione), więc nawet nie ma możliwości próby połączenia z serwerem.
Ponieważ w momencie wymiany modułu skończył mi się bezpłatny okres subskrypcji jest możliwe (ale wg mnie mało prawdopodobne) że to nie wina modułu tylko brak subskrypcji. W związku z tym mam pytanie do wszystkich na wersji 56.00.513, którzy

a) nie mają wykupionej subskrypcji
Czy po ustanowieniu połączenia przez hotspot funkcje online są aktywne (ustawienia nawigacji), czy nie (są zaszarzone)?
Jeżeli są aktywne, to jaki błąd się pojawia przy próbie np. ściągnięcia danych o pogodzie?

b) mają aktywną subskrypcję
Czy navi łączy się z serwerem i pobiera dane o korkach/pogodzie/wyszukiwanie lokalne?

Z góry dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję że pomoże mi to ustalić z Mazdą gdzie jest sedno sprawy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 maja 2016, 15:29 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Klucznik ja nie do końca Cię rozumiem.
Klucznik napisał(a):
wszystkie opcje usług online są teraz nieaktywne (połączenie przez hotspot komórki jest ustanowione), więc nawet nie ma możliwości próby połączenia z serwerem.
Ponieważ w momencie wymiany modułu skończył mi się bezpłatny okres subskrypcji jest możliwe (ale wg mnie mało prawdopodobne) że to nie wina modułu tylko brak subskrypcji.

Mazda nie łączy Ci się z hotspotem z telefonu, czy nie działają Ci usługi dodatkowe? Jak nie masz wykupionej subskrypcji, a jest po okresie darmowym to zapewne nie zaciągnie Ci danych z serwerów.
Określ też jasno czy Mazda łączy Ci się z hotspotem komórki, bo tego nie znalazłem nigdzie.

U mnie po połączeniu z hotspotem zaciąga dane z sieci. Mam aktywną subskrypcję.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1709 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 57  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.