Teraz jest N, 12 maja 2024, 16:50

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1709 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 57  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 13 maja 2015, 11:36 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 09.12.2014
Posty: 59
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
TA to tylko komunikaty drogowe i faktycznie mi ani razu nie udało się odebrać takiego komunikatu w PL ale ja w większości jeżdżę poza PL. Natomiast TMC to automatyczne komunikaty które powinny być pobierane przez nawigację i służą do wyznaczania nowej trasy lub korekty czasu podróży.

_________________
Marek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 maja 2015, 13:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Dobra, czyli podsumowując:
w Polsce nasz dostawca nawigacji (Here? Mazda? Firma NNG (ci od iGo) - podobno to oni "robili" MZD Connect?) nie podpisał stosownej umowy z dostawcą sygnału TMC RDS. Dlatego info o korkach i utrudnieniach możemy w Polsce brać tylko i wyłącznie z internetu za pośrednictwem tzw. połączonych usług. Ale de facto to nie jest TMC, tylko system alternatywny...

No chyba że wyjedziemy z Polski tam gdzie TMC jest darmowe i wtedy system może złapać stosowny sygnał radiowy i podzielić się informacjami o ruchu z naszą nawigacją - i nie musimy wcale mieć włączonego internetu.

A kto jest dostawcą naszego info o korkach i utrudnieniach? To jest też powered by Here?
Czy po podłączeniu netu mamy "here'owy" odpowiednik TomTom LiveTraffic czyli Here Real Time Traffic?
https://company.here.com/automotive/tra ... e-traffic/

Mnie jakoś - co już mówiłem - kompletnie nie przekonują te informacje o korkach... W TomTomie był stale wyświetlony "podgląd" sytuacji na trasie. Wszystko było klarowne.
Do sposobu prezentacji informacji w tej nawigacji - a raczej do jego braku - trudno się przyzwyczaić..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 maja 2015, 14:16 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
TA działa w Polsce od dawna :) u mnie we wszystkich samochodach


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 maja 2015, 14:21 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
blmarek napisał(a):
TA to tylko komunikaty drogowe (..). Natomiast TMC to automatyczne komunikaty które powinny być pobierane przez nawigację i służą do wyznaczania nowej trasy lub korekty czasu podróży.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 maja 2015, 17:01 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 09.12.2014
Posty: 59
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Z tego co się dowiedziałem, to w PL jest dwóch komercyjnych dostawców informacji TMC, jeden ma umowę z RMF/FM a drugi z RadioZet. Aby korzystać z tych serwisów (dane są kodowane) producent sprzętu (TomTom, Garmin, GoClever, ...) musi podpisać umowę z dostawcą usługi. Za usługę płacimy jednorazowo przy zakupie sprzętu. Ponieważ iGO, NNG czy jakkolwiek się nazywa producent systemu nawigacji stosowanego w MZD Connect nie produkuje sprzętu to jednocześnie nie ma możliwości podpisania stosownej umowy z dostawcą usługi TMC. Umowę taką może podpisać Mazda PL tak samo jak VW, Toyota czy każdy inny dostawca samochodów z wbudowaną nawigacją. Dlatego proponuję zaatakować Mazda PL pytaniami o TMC.

_________________
Marek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 maja 2015, 17:47 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
A jesteście pewni, że MZD obsługuje TMC. BO w żadnych ustawieniach nic nawet w temacie nie widziałem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 maja 2015, 19:45 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 09.12.2014
Posty: 59
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Jestem pewien że TMC działa. Sprawdzone w Niemczech i Belgii. Ładnie informuje o korkach i proponuje trasy alternatywne (nie mam podłączenia do Internetu). Niestety tak jak pisałem nie działa w PL.

_________________
Marek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 maja 2015, 09:32 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Ciekawe czy te informacje - które mamy o korkach, gdy jesteśmy podłączeni do netu i "połączonych usług" - to są te same informacje które są nadawane "radiowo" via TMC...
Bo z tego co się orientuję dostawcy usług TMC - także jeden z tych w Polsce - oferują dostawcom nawigacji usługi TMC Premium, czyli że informują o korkach jeszcze lepiej i jeszcze dokładniej...
http://www.ce-traffic.com/traffic/#347

Czyli np. z wykorzystaniem FCD, czyli informacji pochodzących prosto z jadących samochodów...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Floating_Car_Data

TomTom LiveTraffic chyba też korzysta z takiego czegoś z tego co pamiętam.

No i teraz ciekaw jestem, czy w ramach naszego "abonamentu" na usługi połączone mamy dostęp do takiego info powered by Here, czy też dostajemy jakieś byle co...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 maja 2015, 13:29 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Moze Was zainteresuje - byl update map w ciagu ostatnich 4 dni bo w tygodniu sprawdzalem i nie bylo a dzisiaj jest ;) na wsi jestem mam slaby zasieg wiec nie sciagne takiej paczki ale jakby cos informuje ze jest sens wyjac sd z auta i zaktualizowac :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 maja 2015, 21:43 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Dzięki, trochę się tego naładowało... <spoko>

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 maja 2015, 21:48 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
własnie zasysam :) dzięki :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 maja 2015, 21:54 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Mnie wczoraj padło navi jeszcze na starej wersji (czarny ekran i okazjonalnie "ładowanie nawigacji") i załadowałem dzisiaj do auta już tę kartę po updacie i nadal było czarne.... Zrobiłem przywrócenie fabrycznych, kasując wszystkie ustawienia, ulubione etc. Ciekaw jestem, czy jest jakiś delikatniejszy reset tego MZD connect?

fabryczne pomogły, więc jest szansa, że samo przestawienie języka np na inny i z powrotem na polski by rozwiązała sprawę (ale za późno pomyślałem o tym ;) .

Nową navi odpaliłem - nie wiem, czy coś się zmieniło. Jutro sprawdzę, czy w usługach połączonych w końcu pamięta ustawienie i czy może przestało mnie siłowo wszędzie prowadzić spalonym Łazienkowskim ;))


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 14:53 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Ktoś kupił te usługi powiązane? I jak to działa. Do czego się przydaje?

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 15:22 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
informacje o ruchu drogowym, pogoda, wyszukiwanie lokalne (czyli jak nie masz danego poi w bazie mapy to szuka w internecie) - generalnie przydatne i wygodne - choc da sie zyc bez tego :)

z nowym autem po podlaczeniu do internetu aktywuje sie trial na 3 miesiace wiec mozna sobie spokojnie wszystko sprawdzic i po tych trzech miesiacac podjac decyzje czy bierzemy czy nie

masz opcje subskrypcji rocznej albo 3 letniej - bardziej opłaca sie kupic 3 letnia od razu


Ostatnio edytowano Wt, 19 maja 2015, 15:47 przez kichu, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 15:28 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Ja kupiłem - tylko warto jak już się zdecydujesz na 3 lata, bo kosztują koło 90EUR (a na rok ponad 50EUR)

Tam jest
- pogoda
- traffic
- ceny paliw
- poi spoza bazy danych offline mapy

(czyli to, co masz za free przez 2 miesiące)
- pogoda jest nawet spoko, szczególnie jak dalej jedziesz możesz zobaczyć jaka jest po drodze. Fajne w takich krajach jak Austria czy Włochy gdzie masz góry i doliny blisko siebie i pogoda jest dość zmienna :) albo na wyspach jakiś
- traffic - objazdy korków działają TAK SOBIE - bez dramatu ale mogłyby lepiej. Zazwyczaj mówi "korek z przodu" jak już w nim stoję. Natomiast wobec rzadkich updatów map, te znaczniki są bardzo przydatne - np zablokowany most Łazienkowski gdyby nie traffic by widniał jako przejezdny.
- ceny paliw - nie udało mi się sprawdzić, czy podają dobre, świeże ceny. Stestuję jak dzisiaj będę jechał na stację. Natomiast jeśli podaje dobrze - możesz na litrze zaoszczędzić z 20-30 gr. W skali miesiąca zwraca Ci się za te usługi połączone.

https://mazda-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=100403


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 15:31 
Offline
Zrobiłem update i u mnie w mieścinie nic się nie zmieniło.
Jak główna droga do mnie na 100 m jak była gruntowa tak jest i puszcza mnie notorycznie dookoła.
Tak samo moja ulica na zadupiu nadal ma tylko adres nr 5, choć od ponad 5 lat są 4 domy z adresami do 13.
Nie kumam tego, bo w Lumii mam tą samą mapę i mam wszystkie adresy od 2-3 lat. <slabo>


Ostatnio edytowano Wt, 19 maja 2015, 16:06 przez rkarcz, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 15:49 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
trzebaby wziac te karte SD na przeszpiegi do kompa i poszukac moze gdzie w ktoryms pliku bedzie oznaczenie wersji mapy


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 15:57 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
kichu napisał(a):
informacje o ruchu drogowym, pogoda, wyszukiwanie lokalne (czyli jak nie masz danego poi w bazie mapy to szuka w internecie) - generalnie przydatne i wygodne - choc da sie zyc bez tego :)

z nowym autem po podlaczeniu do internetu aktywuje sie trial na 3 miesiace wiec mozna sobie spokojnie wszystko sprawdzic i po tych trzech miesiacac podjac decyzje czy bierzemy czy nie

masz opcje subskrypcji rocznej albo 3 letniej - bardziej opłaca sie kupic 3 letnia od razu


Rozumiem, że trzeba być podłączonym stale do WiFi w ustawieniach, czy coś jeszcze trzeba zrobić, czy trial sama działa i się ustawia?

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 16:02 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
No trzeba miec net via wifi :) albo z komorki albo z modemu (wiekszosc z nas uzywa huawei e355
wpisanego do usb w schowku + karta sim internet na karte z play za 50 zl na rok) :)

Generalnie przewal ostatnich kilka stron albo cały watek. Wszystko jest od a do z zapodane.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 16:33 
Amator
Offline
Od: 24.01.2015
Posty: 72
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Czy ostrzeganie o korkach działa tylko wtedy, gdy jest wyznaczony cel nawigacyjny, czy nawet jak navi nie działa?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 16:43 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
A jakby to wtedy miało Twoim zdaniem działać. Jedziesz trasa i skad ma navi wiedziec, czy bedziesz jechal prosto i nadziejesz sie na korek czy tez skrecisz za 30 metrów w prawo i pojedziesz w siną dal ? :)

W wielu navi - tu tez mozesz przegladac sobie mape i lokalizowac rozne komunikaty drogowe, ale ostrzeganie o korkach dziala w momencie jesli masz wyznaczona trase - wtedy navi analizuje czy bardziej opłaca Ci sie jechac droga przez korek
czy szukac trasy alternatywnej i sugeruje jeden lub drugi wariant.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 16:52 
Amator
Offline
Od: 24.01.2015
Posty: 72
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Wiem, że navi nie przewidzi, którędy chcemy podróżować. Bardziej myślałem o rozwiązaniu w stylu wbudowanych POI, tzn, jeśli znajdziemy się w jakimś powiedzmy promieniu to przez połączone usługi dostajemy jakiś komunikat, że w pobliżu Nas coś się dzieje. Oczywiście ten promień nie może być zbyt obszerny. Nie ma to nie ma, nie będziemy gdybać. Dzięki za info.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2015, 17:45 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.03.2014
Posty: 201
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
makaronek napisał(a):
Mnie wczoraj padło navi jeszcze na starej wersji (czarny ekran i okazjonalnie "ładowanie nawigacji") i załadowałem dzisiaj do auta już tę kartę po updacie i nadal było czarne.... Zrobiłem przywrócenie fabrycznych, kasując wszystkie ustawienia, ulubione etc. Ciekaw jestem, czy jest jakiś delikatniejszy reset tego MZD connect?

fabryczne pomogły, więc jest szansa, że samo przestawienie języka np na inny i z powrotem na polski by rozwiązała sprawę (ale za późno pomyślałem o tym ;) .

Nową navi odpaliłem - nie wiem, czy coś się zmieniło. Jutro sprawdzę, czy w usługach połączonych w końcu pamięta ustawienie i czy może przestało mnie siłowo wszędzie prowadzić spalonym Łazienkowskim ;))


Witaj w klubie. Od początku twierdziłem, że ta navi jest kiepawa. Jeśli chodzi o usługi połączone to w niedzielę sprawdziłem na dwóch stacjach na Ursynowie i ceny paliw podawane przez system nijak miały się do tych faktycznych. :roll:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2015, 19:05 
Offline
Dzisiaj taki przypadek. Miałem ok. 3h na przejechanie z Wwy do Stalowej Woli. Ustawiłem trasę. 2 punkty przelotowe koło Radomia i ogień. Na wysokości owego Radomia najpierw zniknął głos lektora czytającego ru2012.pl Ciszewskiego. Hmm... Ale i czas się zatrzymał bez wciskania pauzy. Qrwa co jest? Przełączyłem na FM. Działa.. Działało chciałem powiedzieć jakieś 20s. Ale przy maksymalnym zgłośnieniu słychać szum w głośnikach. Następnie zniknął USB. A następnie karta SD. Straciłem nawigację na rzecz kokpasu. No nic. Wyłączyłem zapłon. Poczekałem swoje aż zniknie wszystko z ekranu. Włączam zapłon. Radio gra... Ale zaraz zaraz a ekran? Ekran gdzie się podziałeś? Ekran umarł. Czarny jak d..a... No nic. Włączyłem nawigację w telefonie i jadę. Wqrwiony na maxa. Spróbowałem jeszcze parę razy włączyć wyłączyć samochód. I dopiero po dłuższym pobycie w "lesie" ekran narodził się na nowo. Także odradzam Update. Bo jakieś dwa dni temu punkt mojej pozycji GPS zamarł na mapie. Dzisiaj po reanimacji to samo. Także wniosek chyba prosty...


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2015, 21:17 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Ja update zrobiłem i navi działa... ale trasy docelowej nie ustawiałem <niewiem>

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2015, 21:30 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Ja juz jechałem na nowej po update i spoko.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2015, 22:59 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Navi ostatnio zdechła (zanim był update) - możliwe, że jakiś POI albo usługa połączona zrobiła problem, nie sam update


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 maja 2015, 05:58 
Offline
makaronek co znaczy że zdechła? Podobnie jak u mnie?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 maja 2015, 09:01 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.03.2014
Posty: 201
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
rkarcz napisał(a):
Następnie zniknął USB. A następnie karta SD. Straciłem nawigację na rzecz kokpasu. No nic. Wyłączyłem zapłon. Poczekałem swoje aż zniknie wszystko z ekranu. Włączam zapłon. Radio gra... Ale zaraz zaraz a ekran? Ekran gdzie się podziałeś? Ekran umarł. Czarny jak d..a... No nic. Włączyłem nawigację w telefonie i jadę. Wqrwiony na maxa. Spróbowałem jeszcze parę razy włączyć wyłączyć samochód. I dopiero po dłuższym pobycie w "lesie" ekran narodził się na nowo. Także odradzam Update. Bo jakieś dwa dni temu punkt mojej pozycji GPS zamarł na mapie. Dzisiaj po reanimacji to samo. Także wniosek chyba prosty...


Ja tak miałem, kiedy kilka tygodni temu jechaliśmy z Wawy do Sopotu. Rano odpalam auto, navi nie działa, USB też nie. Dojechaliśmy do Malborka. Postój kilka godzin, zwiedzanie zamku. Powrót i wszystko działa. Zadzwoniłem do ASO, a oni na to, że muszę się zgłosić, kiedy problem wystąpi, bo jak już się "naprawił", to oni nic nie stwierdzą. :roll:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 maja 2015, 09:06 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Moze ma to związek z tym ze obaj używacie USB. Ja tylko raz miałem "zwieche" chociaż to duże słowo bo po prostu navi sie nie zainicjowała i miałem kompas. Restart i wszystko ok.

Moze warto sprawdzić pamięć USB jak i kartę SD pod katem bad sectorow etc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1709 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 57  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.