Teraz jest Pn, 13 maja 2024, 12:51

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1709 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 57  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 09:06 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Ten modem który polecałem na Allegro za 120 zł jest. Ładne podsumowanie. Prepaidow z playa można sobie zamówić kilka po bo roku to trzeba go juz normalnie zasilać. A karty sim ważne sa do 2018 roku. Wiec ja sobie zrobiłem zapas na 3 lata :)

Co do cen paliw to które zaznaczysz te bedą wyświetlane. Domyślnnie sa tylko premium, wiec tylko te sie wyświetlają. Ja mam jeszcze zaznaczony zwykły diesel. Jak z kolei zaznaczę tylko bio to wyświetla tylko bio. I juz.

Aaaa obczailem co zrobić zeby SMS działały w ajfonie :) ale to opisze jak będę przy kompie.

-- Dodano: Pn, 20 kwi 2015, 10:06 --

No dobra, wracajac do tematu wsparcia w MZD Connect SMSow pod ajfonem udalo mi sie temat opanować.

Co trzeba zrobić:

1. wchodzimy w ustawieniach Bluetooth w telefonie, mamy sparowaną MAZDA, klikamy palcem na symbol "i" w
telefonie, pokaża się opcje zwiazane z parowaniem, musimy włączyć "pokaż powiadomienia", które default jest
na off

2. nastepnie w telefonie "ustawienia -> powiadomienia -> wiadomości" musimy miec co najmniej wlaczona
opcje "plakietki na ikonie" oraz "na zablokowanym ekranie" i tutaj juz nie pamietam czy dziala to przy "styl
alertu-brak" czy tez tam trzeba tez ustawic co najmniej "styl alertu banner"

3. łączymy telefon z samochodem (nie trzeba na nowo parowac wystarczy ze sie rozllaczy i polaczy z samochodem)
na zasadzie zapłon on/off albo bluetooth w telefonie on/off

i juz - i teraz tak

1. jak na kom przychodzi sms, MZD wyswietla powiadomienie i pozwala odczytac na ekranie w aucie, lektor tez czyta
tresc na glos po polsku

2. smsy ktore przyszly w trakcie poalczenia telefonu z autem sa dostepne w skrzynce odbiorczej MZD w Mazdzie (i tylko te - system nie czyta smsow ktore masz juz w telefonie)

3. kasowania smsow w skrzynce odbiorczej w mazdie nie kasuje ich w telefonie

i juz :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 09:46 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Super, dzięki wielkie kichu - będę testował dzisiaj :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 10:27 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Cytuj:
Co do cen paliw to które zaznaczysz te bedą wyświetlane. Domyślnnie sa tylko premium, wiec tylko te sie wyświetlają. Ja mam jeszcze zaznaczony zwykły diesel. Jak z kolei zaznaczę tylko bio to wyświetla tylko bio. I juz.


Odnosnie cen paliw zauwazylem ze MZD nie zapamietuje ustawien ktoer paliwa ma wyswietlac, czy ustawilem "premium + zwykle" i jak np. rano odpalam auto na drugi dzien, to zaznaczony jest tylko default czyli premium. Wyglada to na bug w sofcie.

Tak samo nie udaje mi sie dodac radia cyfrowego do ulubionych (klikam dodaj do ulubionych i nic). Ktos moze sprawdzic u siebie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 11:11 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 27.03.2015
Posty: 32
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dodawanie dab do ulubionych u mnie działa. Ustawienia paliw też zapamiętał od piątku do niedzieli.

pozdrawiam,
Krasus


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 11:59 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Po ustawieniu zwykłe i pośrednie i tak wyświetla 98ki, po ustawieniu PREMIUM nie wyświetla mi nic - więc zakładam, że to premium to jakiś ogólny błąd.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 12:03 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
hmmm ale ja u siebie nie mam zwykle i posrednie, ja mam premium, zwykle i biopaliwa czy jakos tak... bede w aucie to cykne fotki i sprawdzę dokładnie - jaka wersja mzd ? :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 kwi 2015, 19:26 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Kurcze sprawdzałem tę wersję softu i zapomniałem :( wydaje mi się że 51.000.300 z czubka głowy, tego .300 jestem pewien a tego 51 nie ;))
Kichu, mega dzięki za tipa z czytaniem sms - działa jak złoto

czy mogę poprosić każdego kto czyta ten temat o sprawdzenie swojej wersji softu i podanie tutaj? Change loga nigdzie nie ma, ale może chociaż dojdziemy, który jest najnowszy?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 kwi 2015, 19:29 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Ja na 99% mam 350 ale potwierdzę jutro jak będę jechał do pracy

Cieszę sie ze chodzi. Sam to odkryłem jak chciałem rozłączyć sparowane urządzenie i wchodzę na tel na ustawienia Bluetooth a tam dodatkowe opcje :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 kwi 2015, 12:25 
Amator
Offline
Od: 11.10.2014
Posty: 79
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Szybkie pytanie, jakie kontakty pobiera samochod z samsunga galaxy? Bo nie moge tego ogarnac, pobiera kontakty ktorych wogole nie mam na telefonie


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 kwi 2015, 13:13 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
A ja po wczorajszym maltretowaniu ustawień w ajfonie w końcu połączyłem się z wifi Mazdą :)))
Niestety nie wiem po którym dokładnie bo poprzestawiałem wszystkie :P
Obstawiam w sieciach komórkowych że zmieniłem z LTE na 3G (nie mam LTE w taryfie) - możliwe, że telefon łącząc się do sieci wybiera sobie dostępną, ale jak działa w formie hotspota to próbuje wymuszać LTE i inaczej się nie łączy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 kwi 2015, 13:51 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
to ja potwierdze ze mam soft z koncówka .350


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 kwi 2015, 19:56 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
no to musze kiedyś przytruć ASO jakiemuś żeby mi zupdatowali, bo jednak ajfon po dobrym poranku przestał się łączyć ;) przyszedł ten Huawei już i karta z playa, mam nadzieję, że nie będzie problemu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 24 kwi 2015, 08:39 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
mi na tym .350 z szóstka (ios 8) przy włączonym hotspot w telefonie chodzi wszystko pięknie
co więcej zawsze miałem z nim problem jak probowałem go podłączyć do kompa, bo niby
właczałem a komp nie widzial sieci wifi generowanej przez ajfona, tymczasem autko łaczyło
sie zawsze (zanim nabylem modem) bez najmniejszego problemu

zrobie jeszcze później fotke ekranu z wersja i wstawię tu bo tam sa 3 rozne rzeczy wyswietlane

-- Dodano: Pt, 24 kwi 2015, 09:39 --

BoBi napisał(a):
Szybkie pytanie, jakie kontakty pobiera samochod z samsunga galaxy? Bo nie moge tego ogarnac, pobiera kontakty ktorych wogole nie mam na telefonie


jesli synchronizujesz galaxy z gmailem to on synchronizuje nie tylko tzw "moje kontakty" ale tez wszystkie te gdzie wysylales np. maile itp - albo moze masz wlaczona synchronizacje kontaktow z facebookiem etc. - kwestia ustawien
komorki nie samochodu

nie wiem jak w galaxy ale w iphone w ustawieniach bluetooth - wchodzi sie na szczegoly profilu urzadzenia mazda
jest mozliwosc dokladniejszego ustawienia co sie ma synchronizowac, czy np. tylko kontakty czy historia, czy maja
byc wysylane powiadomienia (o sms) etc.

temat do przeklikania w komorce moim zdaniem przede wszystkim


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 kwi 2015, 10:19 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 36
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Czy ktoś znalazł może alternatywę dla Huawei Carfi?
Moim zdaniem ww. model jest najlepszym rozwiązaniem do samochodu, bo nie jest zasilany przez wewnętrzną baterię urządzenia (co powoduje niepotrzebna nagrzewanie urządzenia i przez to schowka) tylko z zapalniczki. Niestety na ten moment Carfi nie jest jeszcze w sprzedaży i nie wiadomo kiedy się pojawi i w jakiej cenie :/

Czy ktoś z posiadaczy GJ FL może mnie oświecić, czy wersja sedan ma gniazdo zapalniczki w bagażniku? Niedługo odbieram mój egzemplarz i chciałbym się uzbroić w odpowiedni router MiFi :]


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 kwi 2015, 10:50 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
A ja mam takie pytanie odnośnie tych routerów pod gniazdo zapalniczki i sens ich stosowania. Nie lepiej włączyć udostępnianie internetu na swojej komórce?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 kwi 2015, 13:01 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 36
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Zależy.

Komórka zazwyczaj się wtedy niepotrzebnie grzeje, a już na pewno szybciej zużywa baterię. Dodatkowo, w zależności od modelu telefonu udostępnianie nie zawsze włącza się samo.

A taki router jak od Huawei czy też rozwiązanie fabryczne od Mazdy, włącza się po odpaleniu silnika i wyłącza się po jego wyłączeniu jest teoretycznie urządzeniem bezobsługowym. "Montujesz" w gnieździe zapalniczki i zapominasz :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 kwi 2015, 15:52 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Obrazek

Obrazek

Huawei e355 tańszy i o tyle lepszy od car fi ze włącza sie i wyłącza wraz z odpaleniem zgaszeniem silnika - nie ma baterii zasilany jest z portu usb w aucie - siedzi w schowku w podlokietniku - zmieści sie tez jak sie go wepnie do jakiejś małej ładowarki usb do gniazda zapalniczki

Minus nie wspiera lte a tylko hdspa jakimstam :)

Car fi wymaga ręcznego włączenia - mam - jak chcesz moge ci sprzedać :) nowka kupiona poza pl


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 kwi 2015, 16:46 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Po namowie Kichu też kupiłem ten E355 i ma w porównaniu z telefonem jedną zasadniczą zaletę - działa u mnie w samochodzie ;)))
Po miesięcznej walce z ajfonem, nexusem, xperią zapodałem ten router i zapomniałem o czymś takim jak "łączenie". Fakt, musiałem zmienić kanał na 11 i lokalizację na Polskę (domyślnie USA/auto) ale wreszcie nie mam żadnego problemu z Mazdą - łączy się i już.

Za 120 zł - warto.

PS. jestem ciekaw, ilu z Was ustawiło sobie hasło do routera "Qqqqqqqq"??? :DDDD wpisujcie miasta ;)))


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 kwi 2015, 19:22 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 36
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
W takim razie zapominam o CarFi. Nie sadzilem, ze to bedzie trzeba recznie wlaczac ;) nie pomyslalem o routerze na USB. Faktycznie wydaje sie to byc najlepszym rozwiazaniem ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 kwi 2015, 20:26 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 36
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ponizej link do aktualnej oferty routerow usb huawei. Pierwszy ma LTE ;) i mozna nim zarzadzac przez mobilna apke, ale w PL niedostepny (internety podaja ~120USD). Drugi (bez LTE) mozna spokojnie kupic za 150zl.
http://m.huawei.com/enmobile/consumer/m ... /index.htm




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 kwi 2015, 21:55 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Jesli chcesz router tylko do navi to za lte nie ma sensu dopłacać. Zużycie danych jest śmiesznie małe wiec różnica prędkości zbytnio nie robi.

No i nie wiem czy czytałeś czy nie ale jesli nie chcesz kupować żadnego numeru z abonamentem czy cos to najlepsza opcja za net do navi jest póki co prepaid z play - 50 zł na rok - po 1gb danych miesięcznie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 kwi 2015, 13:44 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 36
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
kichu napisał(a):
Jesli chcesz router tylko do navi to za lte nie ma sensu dopłacać. Zużycie danych jest śmiesznie małe wiec różnica prędkości zbytnio nie robi.

No i nie wiem czy czytałeś czy nie ale jesli nie chcesz kupować żadnego numeru z abonamentem czy cos to najlepsza opcja za net do navi jest póki co prepaid z play - 50 zł na rok - po 1gb danych miesięcznie.


Czytałem czytałem :)
Ale w firmie mam większość tel. w orange więch chyba tam będzie wychodzić mi najtaniej. Chociaż 50zł/rok... :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 kwi 2015, 13:53 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
no jesli tylko do navi to abonamentow za 5 zl na miesiac jeszcze u zadnego operatora nie widzialem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 kwi 2015, 21:04 
Świeżak
Offline
Od: 31.03.2015
Posty: 22
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Mam pytanie MZD Connect zapamiętuje u Was kontakty? U mnie za każdym razem importuje, do tego po dodaniu do ulubionych, wyłączeniu samochodu, powrocie do samochodu i podłączeniu się telefonu w ulubionych pustka. WTF? To po ki grzyb dają opcje dodawania jak nie zapamiętuje?

Czy możecie dodać Bluetooth audio do ulubionych? Nawigacja do wyboru źródła nie jest zbyt optymalna, ale wykonalna.

Rozumiem, że rozpoznawanie mowy działa tylko w jedynym prawilnym języku? Lumia ma fajną opcje rozpoznawania mowy ale jak na złość MZDC nie chce z tego skorzystać, chociaż taka bezprzewodowa słuchawka BT jedna czy druga nie ma z tym problemu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 kwi 2015, 21:22 
Offline
mlodziec mam starszą wersję niż ty. Nawet te parę dni różnicy w dacie produkcji spowodowało że mamy różne wersje systemu. U mnie także za każdym razem coś importuje. Ale ulubione pamięta bezproblemowo. Wszystkie zakładki czyli stacje radiowe kontakty czy też lokalizacje z nawigacji. Niestety radio tak jakby nie potrafiło się przestrajać przy zmianie lokalizacji. Jak ustawię daną stacje w Wwie, to po wyborze tej stacji z ulubionych nie dostraja się. Tez tak macie?
Dla mnie masakryczny jest czas wykrywania USB. Przez to co jakiś czas nie widzi karty SD. Pisałem o tym jakiś czas temu. Aaaa i USB nie zawsze automatycznie kontynuuje odtwarzanie z USB. Twierdzi że zawartość się zmieniła i daje radio. Ale jak się wybierze USB to kontynuuje tam gdzie skończył. Ma ktoś tak?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 maja 2015, 15:19 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Przymierzam się do montażu modemo-routera Huawei E355... Zresztą innego urządzenia tego typu nie znalazłem raczej - może słabo szukałem...

W związku z tym mam takie pytanie:
Czy to trzeba jeszcze konfigurować na komputerze czy wystarczy wyjąć to coś z pudełka, włożyć jakąś kartę SIM (choćby najprostszy prepaid z fioletowej firmy na literę P),
następnie wsadzić w gniazdo USB w Maździe i już mamy Wi-Fi w samochodzie?

Czy jakiś użytkownik tego-czegoś mógłby mi powiedzieć, czy Mazda od razu i bezproblemowo to zobaczyła?

___

Zastanawia mnie jeszcze, jak Mazda i to urządzenie "zasysają" internet? Czy to jest łączenie po 1 kB co minutę czy też "traffic info" raz na pół godziny pobiera więcej?

Pytam dlatego, bo w UE liczy się co 1 kB, ale z tego co wiem już u nas (czyli np. w Polsce) naliczanie jest za każde rozpoczęte 100 kB... Tak jest przynajmniej w regulaminach usług fioletowej, różowej i pomarańczowej firmy... Ciekaw jestem ile to żre netu...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 maja 2015, 15:36 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Wystarczy wyjac z pudelka, wlozyc karte sim (ja wrzucilem Play) i działa - nazwa sieci wifi i fabryczne haslo (dla kazdego egzemplarza inne) podane jest na etykiecie, ktorą widac jak zdejmiesz fragment obudowy, po to aby wlozyc karte sim.

Nastepnie wchodzi w MZD w ustawienia wifi, wybierasz siec z która ma sie łaczyć, wpisujesz haslo i myk. Następnie przy kazdym odpaleniu auta MZD łączy się automatycznie z modem. Mam go włożonego na stałe w port usb w schowu (idealnie sie mieści).

Zużycie danych jest śladowe... od 1 maja zjadł mi 21MB danych, jezdze codziennie po sąsiednich miastach i miasteczkach po około 50-100 km dziennie, zawsze odpalam sobie navi. Najwieksze zuzycie danych dziennie wyniosło 2MB, podglad danych billingu pokazuje ze pojedyncze polaczenie z netem zjada kiludziesiat kilobajtów (40-70kB) do kilkuset (200-800kB) przy jakichś dłuższych zapytaniach (operator i tak wszystko zaokrągla w górę do 500kB/1MB). Generalnie biorac pod uwage paczki danych oferowane przez operatorów zużycie danych przez to coś okreśiłbym jako śladowe.

Przykład z wczoraj wg billingu

- odpalam rano auto pojechalem do z domu do pracy - jazda 15 min - jedno polczenie 41kB (bez navi)
- po poludniu rundka po miescie (bez navi) 139kB
- po poludniu rundka po miescie 2-3 postoje (bez navi) - trzy polczenie 29kB, 209kB, 493kB
- pod wieczor trasa 40 km do sasiedniego miasta z navi - jedno polaczenie 235kB

Gdzies na stronie Mazdy widzialem ze srednie zuzycie danych przez to cos szacowane jest na ok 50MB miesięcznie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 maja 2015, 15:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Dzięki za info! Dobra - to też tak chcę! :) Zamawiam cholerstwo!

Dzwoniłem do tego firmy na P i wygląda to tak:
- jak się weźmie "zwykłą" kartę (czyli taką jak do telefonu) to roaming w temacie transmisji danych jest fabrycznie odpalony, więc za granicą można z tego korzystać
- jak się weźmie "internet na kartę" (czyli niby usługi netowe) to ręcznie trzeba odpalić roaming dzwoniąc na infolinię i podając jakiś kod z karty.

Mam nadzieję, że i moja Mazda się porozumie z Huawiejem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 maja 2015, 16:18 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Roaming w P mozesz sobie wlaczyc wylaczyc na www modyfikujac ustawienia uslug dla danego numeru telefonu, czy to prepaid czy umowa, nie trzeba nigdzie dzwonic.

Ten modem dziala po podlaczeniu do dowolnego zasilania USB, takze portu w kompie, wiec wykorzystac go mozna nie tylko w aucie (to tak na boku), tak samo jak masz w domu lapka z wifi mozna go spokojnie skonfgurowac :)

Konfiguruje sie go prosto wklepujac w przegladarke adres IP modemu bedac podlaczonym do jego sieci wifi. Mozna wszystko podejrzec, poustawiać, mozna tez odczytac wiadomosci sms ktore przyjda pod numer telefonu przypisany do karty sim wrzuconej do niego :)

Aaaa i wpadl mi na chwile w ręce podobny modem USB Huawei tylko w wersji LTE (ktorys z kolegów linkowal) jakis wyzszy model i nie polecam, bo jest wiekszy - chyba o ponad 1cm dluzszy i w schowku miesci sie na styk :/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 maja 2015, 22:02 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Ten 355 działa wyśmienicie - polecam. Ja go używam z tym playem nie tylko do MZD ale też do internetu w całym aucie (spotify, google, youtube na ajfonie).
Zasililem te karte, dostalem od razu prócz tego 1GB kilka giga do wykorzystania, kupilem za to za 10 zl pakiet weekendowy (wtedy najwiecej potrzebuje netu w aucie) i leci bez ograniczeń niemalże :)

Dzięki Kichu za wszelkie instrukcje i polecenie


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1709 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 57  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.