Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 9 cze 2016, 18:03 
Świeżak
Offline
Od: 26.04.2016
Posty: 33
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Witajcie,
niedawno kupiłem mazde 6 GG polift i chce zamontować światła do jazdy dziennej z poprzedniego samochodu a mianowicie philips daylight 9. W Vectre nie miałem problemu z montażem bo nie miała czujnika zmierzchu. Szukam na forach ale albo nie jest to do końca wytłumaczone albo jest
fotorelacja lecz zdjęcia już zostały usunięte :(
Chodzi mi o podłączenie tych świateł tak żeby po przełączeniu na tryb AUTO przez dzień w dobrych warunkach świeciły się LEDy a po zmierzchu żeby się przełączały na zwykłe mijania.
Obecnie ten tryb auto działa tak że prze dzień nic nie świeci dopiero jak sie ściemni to się zapalają światła.
Mazda kupiona w Niemczech.
Ktoś jest mi w stanie to jakoś wytłumaczyć?
Z góry dzięki.

-- Dodano: Cz, 9 cze 2016, 18:01 --

No i stało się zamontowałem światełka opisane wyżej. :D
Opisze pokrótce co i jak:
założenie zacząłem od ściągnięcia zderzaka przedniego żeby dostać się do tych atrap gdzie chciałem zamontować światła. Kiedy zderzak jest już ściągnięty to wyciągnięcie zaślepek nie jest żadnym problemem. Następnie wyciąłem otwory na lampki mocno wycinając wewnętrzną stronę żeby można było światełka trochę skontrować żeby świeciły do przodu a nie na boki (wygięcie zderzaka by to spowodowało). Przymocowałem je dostarczonymi w zestawie koszyczkami i plastik który wyciąłem pogiąłem i lekko zgrzałem żeby na około świateł nie było prześwitów (co by nie estetycznie wyglądało). przewody poprowadziłem w komorze silnika, i tak przewód odpowiadający za włączanie i wyłączanie świateł poprowadziłem sobie do lewego reflektora i po odizolowaniu fragmentu przewodu od żarówki postojowej wlutowałem się tam tym od ledów, zasilanie stałe poprowadziłem z bezpiecznikiem bezpośrednio do (+) na aku a uziemienie do (-) na aku. Wszystko ładnie współgra z czujnikiem zmierzchu. Światła dzienne (led) zapalają się ze startem silnika i gasną po chwili od wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki. Podczas jazdy świecą ledy do momentu jak się ściemni (na auto) to włączają się mijania (po wyjechaniu z tunelu czy zmianie oświetlenia naturalnego światła mijania gasną i zaświecają się ledy) albo do czasu jak fizycznie nie zapale innych świateł.
Troszkę brudna ale powoli szykuję się do wrzucenia ogólnej prezentacji wiec tam dodam ładniejsze zdjęcia tutaj tylko tak dla zobaczenia jak wyglądają światełka :D
Obrazek

_________________
https://t.me/pump_upp


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.